İstanbul hazır bulunuşluk sınavı ne zaman? Hazır bulunuşluk sınavı nedir?

İstanbul hazır bulunuşluk sınavıyla ilgili araştırmalar hızlandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen hazır bulunuşluk sınavının ne zaman olduğu öğrenci ve veliler tarafından araştırılıyor. Peki, İstanbul hazır bulunuşluk sınavı ne zaman?

Eğitim
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
İstanbul hazır bulunuşluk sınavı ne zaman? Hazır bulunuşluk sınavı nedir?

İstanbul genelinde yapılan hazır bulunuşluk sınavı EBA altyapısı üzerinden gerçekleştiriliyor. Birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı bu sınav, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezince, İstanbul genelinde yapılıyor. Yapılan bu sınav ile öğretmenlerin eğitim sürecini sağlıklı planlamalarını kolaylaştırması planlanıyor. Peki, Hazır bulunuşluk sınavı nedir, İstanbul hazır bulunuşluk sınavı ne zaman?

Pek çok sayıdainsan merak ettiği sınavla ilgili İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı açıklamalarda bulundu.

HAZIR BULUNUŞLUK SINAVI NEDİR?

Hazır bulunuşluk sınavın, öğrenme yolundaki eksikleri tespit etmeyi ve gerekli tedbirleri alarak öğrencilerin öz güvenlerinin artırmaya yönelik yapılıyor.

HAZIR BULUNUŞLUK SINAVI NE ZAMAN? HANGİ TARİHLERDE?

Hazır bulunuşluk sınavı, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda Türkçe, Fen Bilimleri ve Matematik derslerinden 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.

9, 10, 11 ve 12. sınıflarda ise Türk Dili ve Edebiyatı (Türkçe), Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden 18-19 Eylül'de yapılacak.

8. ve 12. Sınıf öğrencileri için ayrıca 25-26 Eylül'de Destekleme ve Yetiştirme kursları hazır bulunuşluk uygulaması da olacak.

 

Yorumlar