İstanbul'un bina yaşı haritasına bakın! İşte en riskli ilçeler...

Düzce'de yapıların yüzde 75'i yenilendi. Depremde can kaybı yaşanmadı, çöken bina olmadı. Son sarsıntı büyük Marmara depremine karşı tedbirlerin hızlandırılması gerektiğini hatırlattı. Çünkü İstanbul'un bazı ilçelerinde sıfır binaların oranı sadece yüzde 3 civarında.. İşte İstanbul'un riskli ilçeleri...

İstanbul'un bina yaşı haritasına bakın! İşte en riskli ilçeler... - Sayfa 1

Düzce, 23 yıl sonra yeniden büyük bir depremle sarsıldı. 1999 yılındaki deprem sonrasında alınan önlemler ve yapı stokunun yenilenmesi can kayıplarının önüne geçti.


İstanbul'un bina yaşı haritasına bakın! İşte en riskli ilçeler... - Sayfa 2

Son sarsıntı büyük Marmara depremine karşı tedbirlerin hızlandırılması gerektiğini hatırlattı. Kentsel Risk Yönetimi Uzmanı Mimar Şevki Çatladı, İstanbul'un bina yaşı haritasını ve olası depremde hangi semtlerin risk altında olduğunu NTV'ye değerlendirdi.


İstanbul'un bina yaşı haritasına bakın! İşte en riskli ilçeler... - Sayfa 3

Yapılan bir araştırmaya göre Sultanbeyli'de sıfır binaların oranı yüzde 45. 30 yaş üzeri binaların oranı ise yüzde 1'i bile bulmuyor.


İstanbul'un bina yaşı haritasına bakın! İşte en riskli ilçeler... - Sayfa 4

Arnavutköy'deki yerleşimin de yarıya yakınını yeni yapılar oluşturuyor. Arnavutköy'de sıfır bina oranı yüzde 43. 30 yaş üstü bina oranı ise yüzde 0,1.