İzmir'de bombalı eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon düzenlendi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonu sosyal medyadan duyurdu. 

İZMİR'DE DEAŞ OPERASYONU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Bornova'da DEAŞ üyelerine yönelik gerçekleştirilen operasyon hakkında bilgi verdi. MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda yapılan operasyonda, DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerini engellemeye yönelik önemli bir adım atıldı.

İstanbul’da on binler Filistin için yürüdü: Kahrolsun İsrail! İstanbul’da on binler Filistin için yürüdü: Kahrolsun İsrail!

Bornova'da örgüt mensuplarının dağlık arazide silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme sakladığı ve eylem yapabileceği bilgileri üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. Dağlık arazide gerçekleştirilen arama tarama faaliyetlerinde el yapımı parça tesiri bomba yapımında kullanılan malzeme, jel dinamit lokumu ve çok sayıda silah ile mühimmat ele geçirildi.

5 TUTUKLAMA

Operasyon sonucu 10 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 5'i tutuklandı, 5'i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederek terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,, eylem hazırlığı yapan hainlere göz açtırılmayacağını ifade etti.