Joe Biden: Trump'ın azli Kongre'nin kararı

ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, Donald Trump'ın görevden alınmasını destekleyip desteklemediği konusunda sorulan soruya, "Trump'ın azli Kongre'nin kararı" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Joe Biden: Trump'ın azli Kongre'nin kararı
09.01.2021 00:00

ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, Trump'ın görevinden alınmasına ilişkin sorulara yanıt verdi.

Biden'ın açıklamalarından satır başları;

Şu anda koronavirüs aciliyetine odaklanıyorum.

Trump'ın azli Kongre'nin kararı. Kongre üyelerine "görevden almanın" onların kararı olduğunu bildireceğim. Trump "hizmet vermeye" uygun değil. Trump'ın yemin törenine katılmaması iyi bir şey.

"Hizmet etmeye uygun değil"

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Başkan Donald Trump'ın 20 Ocak'taki yemin törenine gelmesini istemediğini ancak Başkan Yardımcısı Mike Pence'i orada görmekten onur duyacaklarını söyledi.

Delaware'de kabinesine seçtiği yeni üyeleri tanıtan Biden, ABD Kongresine baskında hayatını kaybeden polisin yakınlarına başsağlığı diledi ve sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti. Biden, Trump'ın yemin törenine gelmeyeceğini duyurmasıyla ilgili olarak, "Trump’ın yemin törenine katılmaması iyi bir şey" dedi. Biden ayrıca Trump'ın suçlamalarıyla ilgili olarak cevap vermeyeceğini söyleyerek,  "Yeni yönetim, Trump suçlamalarına değil, salgın ve ekonomiye odaklanacak" ifadelerini kullanırken, "Trump, Başkan olarak hizmet etmeye uygun değil" dedi

TRUMP AZLEDİLECEK Mİ?

Trump'ın azledilmesi destekleyip desteklemediği sorulan Biden, bu kararın Kongre'de olduğunu, kendisinin koronavirüs gündeminin aciliyetine odaklandığını söyledi.

TRUMP'IN YEMİN TÖRENİNE KATILMAMA KARARI: İYİ BİR ŞEY

"Önümüzdeki perşembe ekonomi paketini açıklayacağını" belirten Biden, Trump'ın yemin törenine katılmama kararını 'iyi bir şey' olarak nitelendirirken, "Başkan Yardımcısı Mike Pence, yemin törenine gelmek isterse hoş karşılanır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar