Türkiye İHA'larla 'uçuşa' geçti Türkiye İHA'larla 'uçuşa' geçti

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin zam görüşmelerinde süreç devam ediyor. Son toplantı öncesinde Türkiye Kamu-Sen, dikkat çekici bir karar aldı.

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, toplu sözleşme görüşmelerinin son oturumuna katılmayacaklarını açıkladı. Kahveci, yaptığı açıklamada, toplu sözleşme görüşmelerine gereken saygınlığın kazandırılması için çalıştıklarını belirtti.

'ÖZLÜK HAKLARI PİYASA GERÇEKLERİYLE ÖRTÜŞMELİ'
Kamu çalışanlarının yaşanan ekonomik olumsuzluklar nedeniyle karşı karşıya kaldıkları güçlükleri aşmalarını sağlayacak tedbirlerin masada müzakere yoluyla kararlaştırılması, çalışanların mali ve özlük haklarının piyasa gerçekleriyle örtüşecek biçimde ilerletilmesi gerektiğini vurguladıklarını aktaran Kahveci, "Tüm sorunların masada müzakere edilerek sonuca ulaştırılması için mücadele ediyoruz" dedi.

'İŞVEREN TARAFI ÇÖZÜMDEN KAÇIYOR'
Kahveci, çabalarına rağmen bugüne kadar yetkili konfederasyon ve sendikalar ile kamu işveren tarafının sorunları masaya yatırıp çözüm yollarını bütün paydaşlarla tartışmaktan ısrarla kaçındığını ifade etti. 

'YETKİLİ KONFEDERASYONUN VEBALİNE ORTAK OLMAYACAĞIZ'
İşveren tarafının yaklaşımının önceki 6 dönem toplu sözleşme görüşmelerinde olduğu gibi 7. dönemde de yeni bir fiyaskoya dönüştüğüne şahit olduklarını savunan Kahveci açıklamasında şöyle devam etti:

Türkiye Kamu-Sen olarak 25 milyon vatandaşımızın hiçbir sorununun tartışılmadığı, hayati önem taşıyan yüzlerce konunun gündeme dahi getirilmediği, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan uzak kalan, enflasyon tahmininin bile altındaki maaş artış teklifleriyle gelinen ve yalnızca yasak savmak adına yapılan toplu sözleşme görüşmesine katılmayacak, yetkili konfederasyonun bu vebaline seyirci olmayacağız. 


32 yıldır olduğu gibi bundan sonra da kamu çalışanlarının gerçek savunucusu olarak çalışan ve emeklilerimizin kendileri ve aileleri için hak ettikleri refah seviyesinde bir yaşama ulaştırılması için her yerde, her zaman ve her zeminde etkili mücadelemizi sürdürecek, milyonların gür sesi olmaya devam edeceğiz."