Karaca devreye girdi ambülans uçak iniş yaptı!

Göle eski belediye başkanı Akın İsmailoğlu’nun ağabeği, beyin kanaması geçirdi. Erzurum’da tedavi altına alınan İsmailoğlu’nun Ankara’da başka bir hastaneye nakil edilmesi gerekince durumdan haber alan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca’nın devreye girmesi sonucu Sağlık Bakanlığına ait ambülâns uçak ile İsmailoğlu’nun Ankara'ya nakli gerçekleştirildi.

Yerel
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Karaca devreye girdi ambülans uçak iniş yaptı!

Göle eski belediye başkanı Akın İsmailoğlu’nun kardeşi Beyin kanaması sonucu Erzurum’da tedavi altına alındı. İsmailoğlu’nun Ankara’ya nakili için ambülans uçak gerekince durumdan haberdar edilen Korkmaz Karaca hemen harekete geçerek Sağlık Bakanlığından ambülans uçak rica etti. Karaca’nın ricası üzerine gece 12.00 sıralarında havalanan ambülans uçak Erzurum’a iniş yaparak İsmailoğlu’nun Ankara’ya naklini sağladı.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Göle eski belediye başkanı Akın İsmailoğlu, “Korkmaz bey, bizim için hayati önem taşıyan Erzurum-Ankara transferini ambülans uçakla gerçekleştirmek için gösterdiğiniz yoğun ilgi ve gayretlerinize teşekkür ediyorum. Ankara’dayız ve abim şuan ameliyatta. Rabbim tüm hastalarımıza acil şifalar versin” dedi.

Karaca da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak şu ifadelere yer verdi: “Ardahan Göle önceki dönem Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu Bey’in Ağabeyi Beyin kanaması geçirdi. Tedavisi Erzurum’da devam ederken,  ricamızı kırmayan ve Ambulans uçak İle hastayı  dün gece 12.00 de Erzurum’dan aldıran Sn. Sağlık Bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.  Akın Beye ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  Allah tüm hastalara sağlık versin. Bu vesile ile ülkemizde Sağlık hizmetlerini bu kadar yüksek seviyeye ulaştıran Sn. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Havalimanı o kadar kıymetli ve gerekli bir yatırımdır ki , işte bir insanın hayatının kurtulmasına vesile olabilir. Ardahan ve Ardahanlı herşeye layıktır. Ardahan havalimanına da, trene de kavuşacaktır. Çünkü Bu milletin tüm evlatları gibi, Ardahanlılarda her hizmetin en iyisine layıktır. Havalimanı bir lütuf değil, gerek şarttır ve eninde sonunda Ardahan Havalimanına da kavuşacaktır.”

Yorumlar