Kardeşlik Haftası bugün mü, nedir ? En güzel kısa, uzun kardeşlik sözleri 2021

Kardeşlik Haftası 28 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında kutlanıyor. Kardeşlik, sadece kan bağıyla oluşan bir olay değildir. Kan bağı olsun veya olmasın aynı amaca hizmet etmek, birbirine karşı samimi duygular beslemek, biriyle kardeş kadar yakın olmak, dostluku anlamına gelir. Bu sebeple arkadaşınıza ve kardeşinize göndereceğiniz En anlamlı kardeşlik sözleri haberimizde.

Google Haberlere Abone ol
Kardeşlik Haftası bugün mü, nedir ? En güzel kısa, uzun kardeşlik sözleri 2021
28.04.2021 13:20

Küslüklerin bitmesi, birlik ve beraberlik duyguları içinde hep beraber yaşayabilmek dileğiyle. Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun. 28 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında kardeşlik haftası kutlanıyor. Sevdiğiniz arkadaşınıza ve kardeşinize gönderebileceğiniz en anlamlı, güzel kardeşlik haftası sözleri haberimizde. 

KARDEŞLİK HAFTASI NE ZAMAN , NEDİR?

Türkiye'de her yıl 28 Nisan-4 Mayıs tarihleri arası, ‘Kardeşlik Haftası’ olarak kutlanıyor. Kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu göstermek için kutlanan Kardeşlik Haftası'nda bazı etkinlikler düzenleniyor.

Kardeşlik, sadece kan bağıyla oluşan bir olay değildir. Biriyle kardeş kadar yakın olmak, dostluku anlamına gelir.

Kardeşlik haftası sözleri

Birlikteliği ve dayanışmayı temsil etmesi nedeniyle büyük düşünürler ve yazarlar tarafından kardeşlik bağı üzerinde söylenmiş pek çok söz bulunuyor.

En güzel, uzun veya kısa kardeşlik sözlerini kardeş olarak kabul ettikleri arkadaşlarına ve öz kardeşlerine göndermek isteyenler, kardeşlik sözleri hakkında araştırmalar yapıyor.

İşte, kardeşlik adına düşüncelerinize ve duygularınıza tercüman olabilecek kısa, uzun, en anlamlı ve en güzel kardeşlik sözleri.

KARDEŞLİK HAFTASI MESAJLARI

Hangi takım tuttuğu, hangi kökene mensup olduğu önemli olmaksızın tüm insanlığın kardeşçe yaşamasını dilerim. Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun.

Aynı anne babadan doğmasak da, öz kardeşten daha yakınsın bana. Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun.

Bazı kardeşlikler kan bağı ile oluşmaz, Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun...

Kardeşçe bir gelecek ve kardeşçe yaşamak dileğiyle, Kardeşlik Haftanız kutlu olsun.

Toplumların, ırkların, ülkelerin ve fertlerin kardeşçe yaşayıp birlik duyguları içerisinde olmasını temenni ederim. Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun.

Küslüklerin bitmesi, birlik ve beraberlik duyguları içinde hep beraber yaşayabilmek dileğiyle. Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun.

Hep bana hep bana demeden; eşit, temiz, samimi kardeşlik duygularıyla…Kardeşlik Haftanız kutlu olsun…

Çekişme, hırs ve kötülüklerden uzakta kardeşlik duyguları ile dolu bir dünya dilerim. Kardeşlik Haftanız Kutlu Olsun.

KARDEŞLİK HAFTASI UZUN SÖZLERİ

Sizi her şeye rağmen ve herkese rağmen hatta tüm yaptıklarınıza rağmen seven insan kardeşinizdir. Size en güzel emanettir varlığı.

Yanında zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız hatta ayrılmamak için kendinize yeni zamanlar yarattığınız insan kardeşinizdir. Çünkü kardeşliğe doyum olmaz.

Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun vakti başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi.

Kardeşine gülümsemen, iyiliği emredip kötülükten sakındırman, yolunu şaşıranlara yol göstermen, yol üzerinde eziyet veren diken, kemik gibi şeyleri kaldırman, senin su kabından onunkine boşaltman sadakattir.

 Kardeş demek, karındaş demektir. Karındaş demek, aynı karından doğmuş demektir. Aynı karından doğmasak da sen benim kardeşimsin.

İhanet insanlar arasında, şeytanın çıkardığı en büyük vesveselerden biridir. Birbirine bağlı kardeşler, şeytana uymamalı ve birbirine ihanet etmemelidirler.

Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin birlikte atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok.

Kardeştik. Biz iki kardeştik can ver deseler ölendik sürmeli gözlerde badem kekik kokan dağlarında koşan el ele verdik mi gökyüzünde uçan kuş yeryüzünde çocuktuk.

Dostluklara mesken bu yürek aşıklara değil sevgilinin gözlerine değil kardeşinin sözlerine, selamına merhabasına muhtaç bu yürek merhaba ey güzel kardeşim bu gece de gönlümdesin.

 Arkadaş beraber iyi gün geçirdiğin kişidir, dost beraber anılarını paylaştığın kişi, kardeş ise hayatı paylaşıp beraber gülüp ağladığın kişidir.

Kardeşlik Haftası ne zaman? 2021 Uzun, kısa, en anlamlı kardeşlik sözleri #3

Her kardeşliğin gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her kardeşlik için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak kardeşim.

Kardeşliği denizlere benzetirim; ucu bucağı olmaz, derinliği bilinmez, içindeki sevgi hiç yok olmaz ve en önemlisi üzerindeki tekneyi asla batırmaz.

Düşerken sizi de düşüreceğini bilseniz bile sıkı sıkı elini tuttuğunuz insan kardeşinizdir. Asla vazgeçmediğiniz ve uğruna canınızdan vazgeçtiğiniz.

Nasılsın sorusuna, kötüyüm diyebildiğiniz insanları önemseyin Onlar yüreklerinizi açabileceğiniz insanlardır. Ben dostlarımı ne aklımla ne de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.

Bazı insanlar vardır kendi kanından canından düşman olurlar. Bazı insanlar vardır, ayrı anadan babadan ama sana kardeş olurlar.

Aradan geçen yıllara rağmen gördüğünüzde kaldığınız yerden devam ediyorsanız gerçek dostluğu bulmuşsunuzdur. O insan kardeşinizdir bir ömür el ele yürürsünüz.

Senin gerçek kardeşin, daima yanında bulunan ve sana faydalı olmak için zarara katlanan, zamanın felaket ve musibetleri ile karşılaştığın zaman ne pahasına olursa olsun yardımına koşandır.

Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.

Kuşkusuz ki dostlar her şeyden önce gelmeli… Herkes gidince onlar kalıyor, seni kendine getirmek için çaba sarf ediyor. Kimsenin umurunda değilken onlar senin için üzülüyor, yanında oluyor her daim.

Dost dediğin deniz kenarındaki taşlara benzer, önce birer birer toplarsın, sonra yavaş yavaş atmaya baslarsın. Fakat bazılarını atmaya kıyamazsın, sen atmaya kıyamadıklarımdansın.

Soframızdaki yemeği paylaşmak okul yolunda beraber koşmak askerde aynı safta savaşmak bu yaşamın adı kardeşliktir, kardeşlik.

Kardeş gibi yaşamayı öğrenemediğimiz sürece, acı çekmeye mahkum hale geleceğiz. Kardeşlik, sevginin ve dostluğun göstergesidir.

Yorumlar