Kayseri'de, SGK İl Müdürü tarafından, Türkiye Kamu-Sen üyesi bir kişinin, MHP Milletvekili İsmail Özdemir'in meclis soru  önergeleriyle alakalı "Sen mi bunları yayorsun" diyerek tehdit edildiğini öne süren Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl temsilcisi Muzaffer Pala, sendike üyesi bir kişiye mobbing yapıldığını bildirerek şu açıklamayı yaptı:
 

KYK burs ödemeleri başladı KYK burs ödemeleri başladı

09.10.2023 tarihinde bir sendika üyemiz Kayseri SGK İl Müdürü tarafından saat 15:40 sularında makamına çağrılarak; üyemize Sayın Kayseri Milletvekili İsmail ÖZDEMİR beyefendinin meclis soru önergesi ile alakalı olarak bu konuları sen mi yayıyorsun dediği ve odada bulunanlarla beraber meclis sorusuna cevap niteliğinde aynı zaman diliminde sosyal medya platformu aracılığı ile haber yapıldığı ve cevap verildiği görülmüştür. Soru önergesine karşılık; sendika üyelerimize baskı ve mobbing uygulanmış ve görev yeri değişikliği ile adeta sürgün verilmiştir.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Sayın İsmail ÖZDEMİR beyefendi tarafından Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğündeki EYT işlemleri hakkındaki Meclis sorusu üzerine, 09.10.2023 tarihinde SGK İl Müdürlüğünde Müdürlük makamında yapmış olduğu haberde 69.992 başvuru olduğu, 44.026 vatandaşın kısa sürede emekli edildiği, İl Müdürünün gece bile çalıştığı iddia edilerek haber yapıldığı anlaşılmıştır. Söz konusu haber ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sorulan meclis sorularının medya üzerinden İl Müdürünün kendi makam odasında cevap verilmesi devlet adabına yakışmamıştır. Bir il müdürünün görevi, kendisine yakın medya ilişkileri kurarak tahtını sağlamlaştırmak değil, vatandaşa sağlıklı hizmet sunmaktır. Pr çalışması ile gidilecek yer siyasettir, yerel seçimlerde bu kadar yakınken istifasını ve siyasette mücadelesini bekler, davet ederiz!