Kerem, takımın penaltıcısı Icardi’nin elinden aldığı topu beyaz noktaya koydu. Herkes şaşkın. Arjantinli yıldızın Kopenhag maçında taraftarın tepki gösterdiği arkadaşına ‘güzellik’ yaptığı sanıldı.

O da ne?

İlk kez Cruyff’un Olsen ile penaltıda paslaşarak futbol tarihine soktuğu hareketi denedi, Kerem-Icardi ikilisi. Kerem, topu soluna bıraktı. Jensen öteki tarafa uçunca kalenin 4’te 3’ünü önünde bomboş kalan Icardi, gözü kapalı vursa gol olacak pozisyonda topu dışarı attı. Birbirlerinin tamamlayıcı gücü gibi çalışan ikili, bu pozisyondan beş dakika sonra ‘Kerem pas-Icardi gol’ işlemini gerçekleştirdi. Ancak, ilk pozisyon her yönüyle maçın olayı olarak ilk sıraya yazıldı.

Erteleme maçı öncesinde teknik direktörü ile yolunu ayıran ligde galibiyeti olmayan İstanbulspor’a karşı maça hızlı bir giriş yaptı sarı kırmızılılar. İlk on dakika içinde bir Kerem, iki Mertens imzalı gol kaçtı. Traore’nin ilk çeyreğin bitimindeki vuruşundan sonra oyun durağanlaştı.

İlk yarıyı geride kapatan ev sahibi saldırgan başladı, ikinci yarıya. Oyunu kopartmak isterken sıkıntı gören Okan Buruk, ilk kez maçın sonunu beklemeden değişiklik yaptı, Mertens’i kenara alıp Zaha’yı sahaya sürdü. Sonra yine izlemeye başladı, giderek temposu düşen kısırlaşan oyunu… Buruk, son on dakika yine oyuna dokundu, biraz hareket geldi, o kadar. Sonuçta Galatasaray, futbol olarak renksiz, Kerem ile Icardi’nin renklendirdiği maçı, biraz da Muslera’nın katkısıyla kazandı.