Türkçe Düşün
İstanbul
AZ BULUTLU
24°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Siyasi cinayeti kim fısıldadı?

Siyasi cinayeti kim fısıldadı?

YAYINLAMA: | GÜNCELLEME:

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin TBMM grup toplantısının gündeminde 6+1’li masa ve Çukurambar’da işlenen cinayet üzerinden MHP’ye atılan iftiralar vardı. 10’uncu toplantısına rağmen henüz adaylarını belirleyemeyen 6+1’li masayı eleştiren MHP Lideri, zillet partilerinin iflas bayrağını çektiğini söyledi. Anayasanın 66. maddesinden Türklüğü kaldırmak istediklerini söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan üzerinden masa ortaklarını topa tuttu. Masadaki diğer partilerden hiçbir tepki gelmediğine değinen MHP Lideri, Anayasadan Türklüğün kaldırılması tekliflerine “Cesedimizi çiğnemeden başaramazsınız” diyerek meydan okudu.

30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’nın Çukurambar semtinde işlenen Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP’nin kurumsal kimliğini hedef alan ve iftira kampanyası başlatanlara geniş yer ayırdı. MHP Lideri, sosyal medyada açılan FETÖ hesaplarıyla, TBMM’deki terör sevicilerin önerge vermesiyle, CHP başta olmak üzere diğer zillet partilerinin asılsız iddiaları ile cinayetin gölgesinin MHP’ye düşürülmek istendiğini belirtti. Önemli bir noktaya da dikkat çeken MHP Lideri, Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz yıl dile getirdiği “siyasi cinayetler kaygım var” cümlesinin kimler tarafından kulağına fısıldandığını açıklamak zorunda olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayet’ iddiası

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Geçtiğimiz yıl siyasi cinayet iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, neleri bildiğini, kimlerin kulağına ne fısıldadığını, muhtemel istikrarsızlık sarmalında kendisine hangi görevin verildiğini açıklamak durumundadır” ifadelerini kullanarak cevap bekleyen yeni bir soru işaretini gündeme taşıdı. 12 Eylül öncesinin tekrar etmesini isteyenlerin telkinlerine de kapalı olduklarını hatırlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 6 Ekim 2021 tarihinde partisinin Mersin mitingde yaptığı konuşmada, "Siyasi cinayetler kaygım var..." sözlerini sarf etmişti. Bu sözlerin ardından 11 Ekim tarihinde de İP Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da bir gazetede yer alan röportajında "Siyasi suikastlar yapılacağı yönünde bizim de aldığımız duyumlar var" demişti.

Yeni bir kalkışma

30 Aralık 2022 Cuma günü, Ankara’nın Çukurambar semtinde işlenen suikastın aydınlığa kavuşması amacıyla sabır ve sebatla beklemeye koyulduklarını ve her gelişmeyi yakından takibe başladıklarını belirten MHP Lideri Bahçeli, bu süreçte tek bir merkezden emir almışçasına Milliyetçi Hareket Partisi’ne organize ve örgütlü bir saldırının başladığını kaydetti. FETÖ’cülerin algı operasyonları kanalıyla yeni bir kalkışma başlattıklarını ve cinayetin gölgesinin Milliyetçi Hareket Partisi’ne düşürülmek istendiğini söyledi.

Bedelini ağır ödeteceğiz

MHP’nin geride kalan 53 yıllık siyasi hayatının dikenlerle tuzaklandığını ifade eden MHP Lideri, beşinci kol faaliyetlerinin de farkında olduklarını belirtti. Seçime kadar her türlü provokasyonun sahnelenmesinin beklenmesi gerektiğini dile getirdi ve  “Türk milletiyle uğraşmanın, Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’na kumandalı saldırı pozisyonuna geçmenin bedelini çok ağır ödeteceğiz” dedi.

Söz sırası bizde

Cinayetin işlendiği günden itibaren herkesin konuştuğunu, aslı astarı olmayan ithamların dile getirildiğini ve MHP’nin terörize edilmek istendiğini belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Şimdi söz sırası bize geldi” diyerek cinayete ilişkin görüşlerini paylaştı. Suskunluğunu sorgulayan Kılıçdaroğlu’na ise sert sözlerle yüklendi. Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, suskun değilim, sadece firavun taktiklerinizi, edepsiz imalarınızı, seviyesiz ithamlarınızı seyredip gerekli notlarımı aldım, alıyorum” diye konuştu.

Ciğerin kaç okka göreyim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Yanındaki çocukları teslim et” şeklindeki sözlerine de değinen MHP Lideri Bahçeli, “Bak Sayın Kılıçdaroğlu, senin sağında solunda, yanında yörende konuşlanan teröristlerle Ülkücü Türk gençliğini sakın ola karıştırma aymazlığına düşme, bu gaflete kapılma” dedi. Teslim edeceği tek şeyin zamanı geldiğinde Allah’a can borcu olduğunu söyledi ve Kılıçdaroğlu’na, “Şayet yüreğin varsa, gözün kesiyorsa buraya gel, tek bir evladımı al da senin ciğerinin kaç okka ettiğini göreyim” sözleriyle cevap verdi.

Yargı sonucunu sabırla bekleyeceğiz

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu olduğunu belirten MHP Lideri, o zaman geldiğinde MHP’ye koro halinde iftira atanların; bilmiyorduk, farkında değildik, kullanılmışız, kandırılmışız, hata etmişiz, pişmanız demelerine aldırış etmeyeceklerini söyledi. Yargı sonucunu sabırla bekleyeceklerini ifade eden MHP Lideri Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurumsal ve tüzel kişiliğini bu cinayetle irtibatlandıranların peşlerini bırakmayacaklarını belirtti.

Yeri geldiğinde paylaşırım

Suikasta uğrayan Sinan Ateş’i neden görevden aldığını bir sır olarak sakladığını belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, yeri ve zamanı geldiğinde bunu paylaşacağını ifade etti. “Genel Başkan olarak sorumluluk taşıdığım süre içerisinde, kendimde sır olarak sakladığım görevden alma nedenlerini yeri geldiğinde paylaşırım. Onlara şu an yandaşlık yapmış görev kaçkınlarını da o zaman tekrar hatırlatırım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *