Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
26°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
İsrail’e askeri müdahale

İsrail’e askeri müdahale

YAYINLAMA: | GÜNCELLEME:

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdi. İsrail’in son olarak Refah kampına sığınan Filistinlilerin üzerine bomba yağdırmasını kınayarak askeri yaptırımların vaktinin geldiğini söyledi ve İslam ülkelerine ayağa kalkma çağrısı yaptı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e “terörist Demirtaş’ı savunanlar normalleşme cakası satmasın” diyerek tepki gösterdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da Roma seyahati üzerinden yüklendi ve İstanbul’un kötü yönetildiğini belirtti. 2 Haziran’da yapılacak Pınarbaşı seçimleri için “Türklük Anıtı sahipsiz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

İslam ülkeleri ayağa kalkmalı

İsrail’in Refah’ta bulunan çadır kampını vurmasını “bizim lügatimizde bu vahşeti tanımlayacak bir kelime kalmadı” sözleriyle kınayan MHP lideri Devlet Bahçeli ekonomik, diplomatik ve ticari nitelikli önleyici tedbirler yerine askeri yaptırımları esas alan köklü müdahalelerin vaktinin geldiğini söyledi. İslam dünyasının sessizliğini de eleştiren MHP lideri Bahçeli, İslam Ülkelerine ayağa kalkma çağrısı yaptı. Bahçeli, “Debdebe içinde hüküm süren emirlerin, sultanların, kralların cılız kınama mesajlarıyla göz boyamaları akıl tutulmasından başka bir şey değildir. Bazı İslam ülkelerinin bohem yöneticileri, gece yastığa başlarını koyduklarında gerçekten de huzur duyabiliyorlar mı?” sözleriyle tepkini gösteri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde onu kadar Filistin davasına sahip çıkmadıklarını belirtti.

Ankara ve Şam iş birliği yapmalı

ABD yönetiminin Suriye’nin kuzeydoğusunda PKK ile yeni bir oyun kurma hazırlığında olduğunu belirten MHP Lideri Bahçeli, 11 Haziran’da yapılacak yasa dışı seçimlerin Suriye’nin bölünmesinin yeni bir aşaması olduğunun altını çizdi. Türkiye ve Suriye’nin işbirliği yapmasını, “Ankara ile Şam arasında işbirliği köprüsü inşa edilerek terör örgütünün işgal ve istila ettiği alanları demokratik vasıtalarla ihata teşebbüsüne katiyen müsaade edilmemelidir” sözleriyle vurguladı. ABD’nin terör örgütleri ile arasına kalın bir çizgi çekmesi gerektiğini vurgulayan MHP Lideri, Suriye ve Irak’tan da çekilmesini söyledi. NATO müttefiki olarak FETÖ elebaşının iadesini ve 40 adet yeni F-16 savaş uçağının verilmesini dile getirdi.

Özgür Özel’e normalleşme eleştirisi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i normalleşme söylemi üzerinden eleştiren MHP lideri Bahçeli, “yumuşama için önce DEM korkusuyla yüzleşmesini tavsiye ediyorum” dedi. Geçtiğimiz hafta Özgür Özel’e yönelttiği 4 soruya soruyla karşılık vermesini, “çürük tahtaya küflü çivi çakıyor” sözleriyle değerlendirdi. Terörist Demirtaş’ı savunanların normalleşme cakası satmasının ve 6-8 Ekim ihanetini arkalamaya çalışanların yumuşama masalı anlatmasının kümese girip tavuk haklarını savunacağım diyen tilki kadar inandırıcı olduğunu söyledi.

Fethin mirası çarçur ediliyor

Kızılelma olan İstanbul’un 571 yıl önce hakikat olduğunu vurgulayan MHP lideri Bahçeli, İstanbul’un kötü yönetiminin fethin mirasını çarçur etmek olduğunu söyledi. İmamoğlu’nu Roma Seyahati üzerinden eleştirdi ve “Roma’ya sözde festival adına, gerçekte ise tatile ve sefaya götürmesi ayıplı bir zihniyetin defolu uygulamalarından başka bir şey değildir. 73 kişilik kafileden oluşan ballı börekli Roma seyahatinden sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin müsriflikten bahsetmesine hiç kimse inanmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Pınarbaşı seçimleri

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi başta olmak üzere 2 Haziran tarihinde seçimlerin yenileneceği 3 ilçe ve 4 beldeye dikkat çeken MHP lideri Bahçeli, pazar günü mutlu ve müjdeli haberleri almak istediğini belirtti. Başbuğ Alparslan Türkeş’in memleketi olan Pınarbaşı’ya ayrı parantez açtı ve “Pınarbaşı inşallah yüzümüzü kara çıkarmayacak, Pınarbaşılı kardeşlerim başımızı öne eğmeyecektir. Başkanımız Sayın Memduh Uzunoğlu’yla Pınarbaşı ilçemiz yola devam diyecektir. Pınarbaşı büyüyecek, Türklük Anıtı yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *