KTBB ile Çukurova Belediyeler Birliği arasında protokol imzalandı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti Çukurova Belediyeler Birliği arasında iş birliği ve kardeşlik protokolü imzalandı.

Google Haberlere Abone ol
KTBB ile Çukurova Belediyeler Birliği arasında protokol imzalandı
25.11.2021 18:34

Cumhurbaşkanı Tatar, iki ülke arasındaki bağların kültürel, ekonomik, sosyal aktivitelerin gelişmesine önem verdiğini ifade ederek Türkiye’nin her zaman her alanda KKTC’nin yanında olduğunu, bu yüzden karşılıklı ilişkilerin güçlü olmasının KKTC’nin geleceği ve kalkınması açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Tatar; aradaki bağların güçlenmesinin, KKTC’nin güçlü, kaliteli hizmetlerle kalkınması ve gelişmesi bakımından önemli olduğunu ve Kıbrıs Türk halkının, Türkiye’nin desteği ile Doğu Akdeniz’de güçlü bir devlet çatısı altında yaşamını sürdürdüğünü kaydetti.

Halka güzel hizmetler sunmanın en büyük görevi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, protokolün imza aşamasına gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bunun yanı sıra; Çukurova Belediyeler Birliği Başkanı ve Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Encümen Üyeleri, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa çay, Mersin Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz ve Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatarı ziyaret ettiler.

Yorumlar