Marketler kaça kadar açık? Cumartesi ve pazar marketler kaçta kapanıyor?

Cumartesi ve pazar market çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Haziran ayı normalleşme tedbirleri kapsamında bu cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak. Ancak cumartesi akşam 22:00 itibarıyla başlayacak kısıtlama pazartesi sabahı bitecek. Peki, hafta sonu marketler kaça kadar açık? İşte cumartesi ve pazar market çalışma saatleri...

Google Haberlere Abone ol
Marketler kaça kadar açık? Cumartesi ve pazar marketler kaçta kapanıyor?
05.06.2021 12:45

Marketlerin yeni çalışma saatleri kaçla kaç arası? Normalleşmede yeni adımlar atıldı ve marketlerin çalışma saatlleri de değişti. Sokağa çıkma yasağının olmadığı günlerde marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Marketler Pazar günü açık mı? Online marketler kaça kadar hizmet veriyor? İşte merak edilen soruların yanıtı...

CUMARTESİ GÜNÜ MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

Yeni düzenlemeye göre sokağa çıkma yasağı olmayan günlerde kısıtlama saat 22.00'de başlayacak. Kısıtlama olmayan günlerde (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi) marketler saat 09.00 - 21.00 saatleri arasında açık olacak.

Marketler kaça kadar açık

PAZAR GÜNÜ MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan Pazar günlerinde; marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecektir.

Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

ONLİNE MARKET SİPARİŞİ SAAT KAÇA KADAR? 

Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

Yorumlar