Mehmetçik varsa hayat var! Mazlumların o problemi de çözüldü

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki su sorununu çözdükten sonra, Rus askeri yetkililerle görüşerek Tişrin Barajı'ndan Tel Abyad kırsalına elektrik verilmesini sağladı.

Google Haberlere Abone ol
Mehmetçik varsa hayat var! Mazlumların o problemi de çözüldü
08.12.2019 18:17

Türkiye, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayatı yeniden normale döndürmek için canla başla çalışmaya devam ediyor. Bölgedeki su sorununun ardından elektrik sorunu da çözüldü.  

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayatın normale dönmesi çalışmaları kapsamında, huzur ve güvenin sağlamanın yanında halkın temel ihtiyaçlarına yönelik sorunların da çözülmesi için yoğun çaba sarf edildiği belirtildi.

Allouk Su Tesisi'nin onarımı tamamlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer kurumlarının yaptığı çalışmalarla Rasulayn, Derbesiye, Haseke ve kırsal kesimlerini de besleyen Allouk Su Tesisi'nin 9 Kasım'da başlayan onarımının tamamlandığını, tam kapasiteyle çalışması için gerekli tedbirler alındığını hatırlatılan açıklamada, bu kapsamda Allouk Su Tesisi'nde bulunan 30 kuyudan 26'sının onarılarak gerek Barış Pınarı Harekatı bölgesine gerekse Haseke, Derbesiye ve buraların kırsal alanlarının su ihtiyaçlarının karşılandığı aktarıldı.

Tişrin Barajı'ndan elektrik verilmeye başlandı

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölgede su sorunu büyük ölçüde çözülürken, elektrik sorununun da çözüme kavuşması için harekete geçildi. M4 karayolunun güneyini ve Barış Pınarı Harekatı bölgesini besleyen Mabruka elektrik trafosu onarımına 22 Kasım'da başlanmıştı. Mabruka elektrik trafosunun onarımının büyük oranda tamamlanmasının ardından bugün Ayn İsa'da Rus askeri yetkililerle gerçekleşen görüşme ile Tişrin Barajı'ndan Barış Pınarı Harekatı bölgesine elektrik ulaştırılması sağlandı. Bu kapsamda Tel Abyad kırsalına elektrik verilmeye başlandı. Tel Abyad merkez ve Rasulayn bölgesi için de çalışmalar sürüyor."

Yorumlar