Messi şike mi yaptı? Messi'nin Suudi Arabistan'la yaptığı anlaşma ortaya çıktı

Katar'da 2022 Dünya Kupası heyecanı başladı. Turnuvanın favorisi olarak gösterilen Arjantin mütevazi rakibi Suudi Arabistan'a 2-1 kaybederek herkesi şoke etmişti. Alınan yenilgi sonrası Arjantin'in kaptanı Lionel Messi'nin Suudi Arabistan yetkilileriyle yaptığı gizli anlaşma ortaya çıktı. Ortaya çıkan anlaşma sonrası tüm futbol severler 'Messi şike mi yaptı?' sorusunu gündeme taşıdı. Arjantin'de halk öfkeden sokağa döküldü. Bakın Messi Suudi Arabistan yetkililerle nasıl bir anlaşma imzalamış?

Messi şike mi yaptı? Messi'nin Suudi Arabistan'la yaptığı anlaşma ortaya çıktı - Sayfa 1

2022 Dünya Kupası heyecanı Katar'da başladı. Futbol severlerin büyük ilgi gösterdiği turnuvada Arjantin Suudi Arabistan'a kaybederek turnuvada ilk yenilgisini aldı. Suudi Arabistan'ın güçlü rakibi karşısında 3 puan alması herkesi şaşırtırken Arjantin milli takımının kaptanı Lionel Messi'nin yaptığı gizli anlaşma ifşa oldu. Suudi yetkilileriyle anlaşma yapan Messi ortalığı karıştırdı. Arjantin halkı sinirden çıldırdı! Ülkesini para için sattı mı? İşte detaylar...


Messi şike mi yaptı? Messi'nin Suudi Arabistan'la yaptığı anlaşma ortaya çıktı - Sayfa 2

KİMSE BU YENİLGİYİ BEKLEMİYORDU

Turnuvada Suudi Arabistan ile ilk maçına çıkan Arjantin, aldığı mağlubiyetle kafalarda soru işareti oluşturdu. Turnuvanın favorisi gösterilen Arjantin, aldığı yenilgi ile herkesin güvenini sarstı.

Messi şike mi yaptı? Messi'nin Suudi Arabistan'la yaptığı anlaşma ortaya çıktı - Sayfa 3

MESSİ'NİN İMZALADIĞI GİZLİ ANLAŞMA İFŞA OLDU

Alınan yenilgi sonrası Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin Suudi yetkililerle yaptığı gizli anlaşma ifşa oldu. Ortaya çıkan anlaşmada Messi'nin Suudi yetkililerle maçtan önce '2030 Vizyonu' adı altında bir sponsorluk anlaşması imzaladığı öğrenildi.

Messi şike mi yaptı? Messi'nin Suudi Arabistan'la yaptığı anlaşma ortaya çıktı - Sayfa 4

Anlaşmanın detaylarına bakıldığı zaman ise 2030 Dünya Kupası için Yunanistan, Mısır ve Suudi Arabistan ortaklığında bir turnuva düzenlenmesi için FIFA'ya resmi başvuruda bulunulacak. Messi'ninde bu anlaşmaya uyarak elçilik yapacağı vurgulandı. Messi bu sayede tam 25 milyon sterlin alacak.