İstanbul'da hafta sonu kısa süreli olarak etkili olan kar yağışı, 2016 yılından bu yana kasım ayında görülen ilk kar yağışı olarak tarihe geçti. Genellikle Aralık ayında başlayan kar yağışı, bu kez kasım ayında İstanbul'u beyaza bürüdü.

Yağışın ardından sıcaklıklar yavaşça mevsim normallerine yükselirken, önümüzdeki günlerde tekrar kar yağışının beklendiği bildirildi.

Yarından itibaren yağışlı bir haftaya başlayacak İstanbul'a Meteoroloji'nin tahminlerine göre, ,bu hafta sonu bir kez daha kar yağışı bekleniyor.

Pazar günü için yapılan haritada, kar simgesi İstanbul'u da içeren birçok bölgede yer alıyor. İstanbul'da kar yağışıyla birlikte hava sıcaklıklarının tekrar düşmesi bekleniyor.

Bakan Yerlikaya: Güvenliğimize zarar veren kim olursa olsun 112'yi arayarak ihbar edin Bakan Yerlikaya: Güvenliğimize zarar veren kim olursa olsun 112'yi arayarak ihbar edin

HAFTALIK HAVA TAHMİNİ: ÜLKE GENELİNDE SICAKLIKLAR ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 21-27 Kasım 2023 tarihleri arasındaki hava tahminine göre, Türkiye genelinde mevsim normallerinin altındaki sıcaklıklar, Çarşamba gününden itibaren yükselerek mevsim normallerine ulaşacak. Özellikle batı kesimlerde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. Havanın genel olarak ılımanlaşmasıyla birlikte ülke genelinde daha ılıman bir hava bekleniyor.