Hava Durumu Uyarısı: 8 İl Sarı, 2 İl Turuncu Kodla Uyarıldı

Eylül ayının gelmesiyle birlikte Türkiye genelinde sıcaklıkların düşmeye başladığını hissediyoruz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağış uyarıları yaparak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bakan Bayraktar: Gazze'de insan hakları göz göre göre çiğneniyor Bakan Bayraktar: Gazze'de insan hakları göz göre göre çiğneniyor

8 İLE SARI, 2 İLE TURUNCU KODLU UYARI

Son uyarı haritasına göre Muğla, Denizli, Burdur, Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illeri sarı kodla uyarılırken, Rize ve Artvin ise turuncu kodla uyarıldı.

Ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Pazartesi günü İstanbul'da 26 derece, İzmir'de 27 derece ve Ankara'da 25 derece sıcaklık öngörülüyor. Salı gününden itibaren ise hava sıcaklıklarının mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.

RİZE VE ARTVİN'DE SAĞANAK BEKLENİYOR

Meteoroloji'den gelen uyarıya göre, Rize çevresi ile Artvin'in kuzey kesimlerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Bu yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

MARMARA'DA KUVVETLİ FIRTINA ALARMI

Marmara Bölgesi'nde ise denizlerde kuvvetli fırtına bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Pazar günü öğleden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtınanın Pazar gecesi etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

İstanbul Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Marmara'da yaşanması beklenen fırtına nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.