Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, MHP’den oluşan bir heyet bölgeye gönderildi.

MHP DEPREM BÖLGESİNE HEYET GÖNDERDİ

MHP’den yapılan açıklamada “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla, deprem bölgelerinde incelemelerde bulunmak ve aziz milletimizin yaşadığı sıkıntıları paylaşmak üzere Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Sadir Durmaz başkanlığında, Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ve Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan oluşan bir heyet görevlendirilmiştir. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

MHP’Lİ BELEDİYELER DE TEYAKKUZDA

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir de sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda MHP’li belediyelerin kamu kurum ve kuruluşlarıyla iletişim halinde olarak, afet bölgesine yapılan yardımlara katkı sağladığını belirtti. Özdemir yaptığı paylaşımında, “Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla oluşturulan heyetimiz afet bölgesindedir. MHP'li belediyelerimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarımızla koordine halinde afet bölgesine gereken ihtiyaçların karşılanması için teyakkuzdadır.” açıklamasında bulundu.

MHP’Lİ HEYETTEN DEPREM BÖLGESİNE İNCELEME

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığında oluşturulan heyetin ise depremden hemen sonra afetten etkilenen; Kahramanmaraş, Malatya, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinde incelemelerde bulunduğu ve AFAD koordinasyonundaki faaliyetlere katıldığı görüldü.

MHP’Lİ BELEDİYELERDEN YARDIM

MHP’li belediyelerin ise yine AFAD koordinasyonundaki faaliyetlere katılmak üzere deprem bölgesine çok sayıda arama kurtarma ekipleri, iş makinaları, temel gıda malzemeleri ve çadır gibi yardımları gönderdiği belirtildi. MHP Teşkilatları da kendi illerindeki faaliyetlerde valiliklerin koordinasyonundaki çalışmalara katılıyor.

Editör: Ferhat Erdemir