MHP Lideri Bahçeli'den HalkTV'ye: Merhum Ecevit’in devlete bağlılığını tartışmaya açmak haksızlıktır

MHP Lideri Devlet Bahçeli Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de Merhum Bülent Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarına yönelik Halk TV’ye yanıt gönderdi. Bahçeli, "Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır" dedi.

Google Haberlere Abone ol
MHP Lideri Bahçeli'den HalkTV'ye: Merhum Ecevit’in devlete bağlılığını tartışmaya açmak haksızlıktır
06.07.2021 22:39

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de Merhum Bülent Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarına yönelik MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter aracılığıyla Halk TV’ye yanıt gönderdi.

Kendisini yakından tanıma fırsatı olduğunu söyleyen Bahçeli, merhum Bülent Ecevit için, "Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti" ifadelerini kullandı.

BİR DEVLET ADAMI, TUTARLI VE MİLLİ NİTELİKLİ...

MHP Lideri Bahçeli'nin mesajı şu şekilde;

''Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3,5 yılı bulan 57’inci Cumhuriyet Hükümetinde  birlikte görev yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum.

HEM VEBAL HEM DE HAKSIZLIKTIR

Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır.

Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum....Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum.''

Yorumlar