YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

MHP her seçim öncesi ve çeşitli süreçlerde önüne sürekli bariyerler çıkarılan bir partidir. 1980 ihtilalinde ABD’nin “Bizim Çocukları” MHP’yi ezmek istemiş ama başaramamıştı. Toparlanıp yoluna devam eden MHP’ye 1992 yılında bölme operasyonu gerçekleşmişti. 1995 yılında MHP’yi baraj altında bırakma operasyonuna tanık olduk. 1999 seçimlerinde MHP birinci parti olmaya doğru ilerlerken, teröristbaşı Öcalan’ın DSP’nin azınlık hükümetine teslim edilmesiyle birinci parti olmasının engellenmesi ve 57. Hükümet zamanında küresel güçlerin Türkiye üzerinde kurguladığı ekonomik krizle birlikte baraj altında bırakılması hafızalardadır.

2011 yılında terör örgütü FETÖ’nün MHP’ye kurduğu kaset operasyonu ve itibar suikastı, 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası FETÖ merkezli MHP’yi ele geçirme operasyonları arşivlerde yerini almıştır.

2018 seçimleri öncesi MHP’yi baraj altında bırakmak için karşımızda yer alan yedi düvelin kara propaganda çalışmaları da unutulmamalıdır.

Şimdi yine bir seçime doğru giderken aynı karanlık odaklar ve güçler, MHP’yi baraj altında bırakmak, itibar suikastine uğratmak için adeta seferberlik başlatmış durumdadır. Önünün ve arkasının aydınlatılmasını beklediğimiz bir menfur cinayet üzerinden MHP’nin etrafını sırtlan sürüsü gibi sarmışlardır. Karanlık dehlizlerde hazırlanan senaryolar üzerinden, MHP’ye büyük iftiralar atılmakta, sistemli yalanlar üretilmekte ve çamur deryası bulaştırılmaya çalışılmaktadır. Olaylarla uzaktan-yakından alakası olmayan MHP’li yöneticiler sosyal medya üzerinden suçlanmakta, töhmet altında bırakılmakta ve itibar suikastine maruz bırakılmaktadır. Suçun muhataplığı hukukta, yargıda netleşmediği halde yaşanan olaylar üzerinden MHP ve kadrolarının direkt hedef alınması buradaki amacın siyasi bir tezgâh olduğunu çok belli etmektedir.

Bu seçim döneminde de önü ve arkası aydınlatılmamış bir cinayet üzerinden MHP’nin hedef alınması, “MHP bitti, tükendi”, “MHP barajı geçemeyecek”, “MHP!den şu kadar kişi istifa etti” propagandalarının Sol ve FETÖ medyası tarafından tek konu olarak kullanılması, buradaki amacı ve hedefi göstermektedir.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar, bu düşünceler beyhude çaba olarak kalacaktır.

Tam böyle bir atmosferde gerçekleşen MHP’nin Amasya mitingindeki onbinlerce coşkulu kalabalık sanırım herkese net bir cevap olmuştur.

“MHP’de şu kadar istifa var” diye yalan rüzgârının estirildiği bir atmosferde İstanbul, İzmir, Mersin, Bolu, Malatya, Adana, Osmaniye illeri başta olmak üzere diğer il ve ilçelerdeki MHP’ye katılım törenleri de MHP üzerinde propaganda oyunu oynamaya çalışanların oyunlarını ellerinde patlatmıştır.

Hangi kumpası kurarsanız kurun, hangi bariyerleri önüne yığarsanız yığın, hangi itibar suikastlarını yaparsanız yapın MHP’yi engelleyemeyeceğinizi tarih boyunca anlamadınız mı? Dünlerde Başbuğ Alparslan Türkeş MHP’yi nasıl her zorlu süreçte ayakta tuttuysa, MHP’yi milli kale yaptıysa ondan sonra da MHP Lideri Devlet Bahçeli MHP’yi her süreçte korumuş, başarılara taşımış, kurulan tuzakları hep boşa çıkarmıştır. MHP düşmanlarının elbirliği yaparak her türlü kara propagandayı yaptığı bu süreçte de MHP hedeflerine yine ulaşacak ve Türkiye’nin milli kalesi olmayı sürdürecektir.

Ülkücüler, feraset sahibi olarak oynanan oyunların farkındadır. Partisine, davasına sahip çıktığını Amasya mitinginde bir kez daha çok net göstermiştir.

Oyun kuranlar size sesleniyorum: Oyunlarınız MHP’yi sadece güçlendirecektir.

Editör: Ferhat Erdemir