MHP'li İsmet Büyükataman sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklama şu şekilde;

Siyasi istikbalini Türk milletinin evlatlarına namlu doğrultan PKK terör örgütünün siyasi uzantısının desteğine bağlayan İP Genel Başkanı Meral Akşener, her zaman olduğu gibi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin menfaatlerini önceleyen ve akan mazlum kanının durdurulmasına yönelik çağrısından rahatsız olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin İsrail-Filistin arasında yaşanan çatışmalarla ilgili hem bölgenin istikrarına katkı sunan hem de Türkiye’nin bölgesinde güç olduğunu gösteren çağrısını idrak edememiş ya da çarpıtarak hamasi söylemlerle Türk milliyetçilerini hedef almıştır.

Meral Akşener, Türk milliyetçilerinin her şartta mazlumların yanında olan tarihi duruşundan nasibini alamamış “mevsimlik milliyetçi” duruşuyla samimiyetsizliğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır.

Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına karşı Devlet Bahçeli’nin kararlı duruşunun proje partilerini rahatsız etmesi elbette normaldir.

Sayın Genel Başkanımız dün gerçekleştirdiği TBMM Grup toplantısında şu sözleri ile; “Kadim devlet aklımız ve irademizle devrede olmazsak, siyasi ve diplomatik temaslarımızı askeri caydırıcılıkla desteklemezsek, günü geldiğinde Gazze’deki dramların bir benzerine, Allah muhafaza ama, Anadolu’da da mahkum olmamız kaçınılmazdır” ifade ettiği tehlikeleri anlayacak öngörüye ve zekaya sahip olmayanlar hamasi söylemlerle konuyu çarpıtmaya yeltenmiştir.

Sosyal medya trollerinin ağzı ile siyaset yapma sığlığını alışkanlık edinen Meral Akşener'in Türk jeopolitiğinin ve teolojisinin sınırlarını idrak edemeyen bir ciddiyetsizlik ve insafsızlıkla dünyanın en mazlum annelerinin, savunmasız yavrularını kendilerinden görmemesi şaşırtıcı değildir.

Gümrük Birliği'ne dikkat çekti: Kabul edilirse, daha olumlu günleri göreceğiz Gümrük Birliği'ne dikkat çekti: Kabul edilirse, daha olumlu günleri göreceğiz

Soros’un çocuklarının güvenliğini ve rahatını Ankara’nın güvenliğinin ve ülke menfaatlerinin üstünde görenler mazlumların feryadını pek tabi duymazlar.

Ankara’nın güvenliğini Gazze’den, Musul’dan, Halep’ten, Kerkük’ten ayrı gören bir zihniyetin Türk milleti ve İslam alemi ile aynı hassasiyetleri taşımaması da malumun ilanıdır.