Türk savunma sanayi devinden yeni hedef: Latin Amerika açılımımızı ilerleteceğiz Türk savunma sanayi devinden yeni hedef: Latin Amerika açılımımızı ilerleteceğiz

Polatlı Belediyesi tarafından hizmete alınan yatırımlar, toplu açılış töreniyle hizmete alındı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, seçimlerde Türk milletinin yeniden istikrar diyerek geleceğini Cumhur İttifakı'na emanet ettiğini belirtti.Şimdi sırada başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere yerel yönetimleri Cumhur İttifakı'nın hizmet odaklı siyasi anlayışıyla buluşturmanın bulunduğunu aktaran Durmaz, Polatlı'nın MHP'nin üretken belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sunduğunu belirterek şunları ifade etti:
“Bozkırın ortasında bir yıldız gibi parlayan Polatlı ilçemizde, 2014 yılından bu yana 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin yıl dönümleri, belediyemizin bir haftaya yaydığı etkinliklerle, şanlı zaferimize yakışır açılış ve temel atmalarla kutlanmaktadır.
Bugün de, Sakarya Zaferi’mizin 102. Yıldönümünde, Polatlı’mızın çehresini değiştirecek, katma değerini yükseltecek birçok projenin açılışını gerçekleştirmek için bir aradayız.
Böylesi tarihi bir günde sizlerle bir arada olmaktan kıvanç duyuyorum, bu vesileyle burayı şereflendiren siz saygıdeğer hazirunu en içten dileklerimle selamlıyor, hepinize hoş geldiniz safalar getirdiniz diyorum.
Sözlerimin başında, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendinin hepinize ayrı ayrı selamlarını iletiyorum.

Polatlı ilçemiz, tarihi ve kültürel özellikleriyle müstesna, milli mücadeledeki yeriyle kutlu bir diyardır.
Vatan müdafaasında, düşmanın önünde yıkılmaz bir kale gibi duran Polatlı, Gazi Atatürk’ün bu topraklardan bizzat yönettiği 22 gün 22 gece süren şiddetli çarpışmalarla dolu tarihi savaşla düşmana dur demiş, memleketimizin kalbi Ankara’yı düşman postallarının kirletmesine izin vermeyerek adeta Türk milletinin kaderini değiştirmiştir.
Bu kutlu topraklarda 102 yıl önce ecdadımız “Ölürsem şehit kalırsam gazi” diyerek kanlarıyla tarih yazmıştır.
Dünyaya adaleti, insanlığa merhameti öğreten Türk milletinin makus talihi bu topraklarda tersine çevrilmiş,
Emperyalizmin zulmü Sakarya Nehrinde boğulmuştur.
Sakarya Zaferi, açık ve net bir şekilde Türk tarihinin dönüm noktasıdır.
İşte bu kutlu mirasın takipçisi olarak Milliyetçi Hareket Partisi, “Önce Ülkem ve Milletim” diyen Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde, tarihimize, ecdadımıza, şehitlerimize ve bayrağımıza sahip çıkmaya yeminlidir.
Milliyetçi Hareket Partisi,54 yıllık şanlı tarihinin hiçbir sayfasında, siyasi çıkar uğruna devletimizin yıpratılmasına, milletimizin kaos ortamına sürüklenmesine asla izin vermemiş, bundan sonra da vermeyecektir!
15 Temmuz sonrası, devletimizin iç işleriyle meşgul olduğunu fırsat bilenlere karşı Türk Devleti;
Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoru hesaplarını başlarına geçirmiş,
Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizi karaya sıkıştırmak isteyenlere karşı Mavi vatanımıza sahip çıkmış,
Milli Davamız Kuzey Kıbrıs’ta Türklüğün kazanmasını sağlamış,
Esaret altındaki Karabağ’a Türk’ün şanlı bayrağını dikmiş,
Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti Ayasofya’yı ibadete açarak yeni bir dirilişin işaretini vermiştir.
Türk Devletleri Teşkilatı’yla, Türk milletinin birlik ruhunu cihana göstermiş, Turan hayalimizi ete kemiğe büründürmüştür.
Devletimiz, milletinin desteğiyle, gönül coğrafyamızda, Türkiye’ye rağmen hesap yapılamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Artık buradan geri dönüş yoktur.
Hamdolsun aziz milletimiz İstikrar demiş, istikbalini Cumhur İttifakı’na emanet etmiştir.
Şimdi sıra, iş bilmezlerin elinde rezil rüsva olan başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere yerel yönetimleri Cumhur İttifakının hizmet odaklı siyasi anlayışıyla buluşturmak, partimizin üretken belediyecilik modeliyle tanıştırmaktır.
Türk Milleti, Cumhurbaşkanımızın “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna, Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Lider Ülke Türkiye” ülküsüne duyduğu güveni Yerel Seçimlerde de tekrar etmeli, bizlere güvenmelidir.
Polatlı buna en güzel örnektir.
 

Bu anlamlı günde açılışını gerçekleştireceğimiz;
Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in adını taşıyan Bilim Merkezi ve Uluğbey Gökevi’nin,
Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıoğlu’nun adını taşıyan Gençlik Merkezi’mizin,
Yeni Belediye Binamızın,
Çok Katlı Asansör Otoparkının,
Yeni Düğün Salonlarının,
Polatlı’nın çehresini aydınlatan ışıklandırmaların, Cephe İyileştirme Projelerinin,
Bozkır’ın ortasında adeta bir vahayı andıran yeşil alanların,
Yeni Spor Komplekslerinin,
Mahalle Konakları,
Aile Sağlığı Merkezleri,
Kapalı Pazar yerlerinin,
Sanat Sokağının,
 
Polatlımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu vesileye başta belediye başkanımız Sn Mürsel Yıldızkaya olmak üzere, mesai arkadaşlarına, meclis üyelerimize emeği geçen her bir kardeşime, katkı ve destek veren kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.
Cenab-ı Allah’ın izni ve aziz Türk milletinin iradesiyle Genel seçimlerde kazanılan başarı, 31Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde tekrarlanarak perçinlenecek, “Türk ve Türkiye Yüzyılı” yürüyüşü sağlam adımlarla hız kazanacaktır.
Sözlerimi Ozanlar Piri Dede Korkutun Yüzyıllar öncesinden verdiği kutlu bir mesajla bitirmek istiyorum. Şöyle sesleniyor Dedem Korkut:
-​Devletli oğul olsa Ocağının korudur.
-​Oğul da neylesin baba ölüp mal kalmasa,
-​Baba malından ne fayda,
-​Başta devlet olmasa…
Cenab-ı Allah Devletimizi başımızdan eksik etmesin, Türk Milleti Ebediyen var olsun!”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya da 15 Eylül'de Riyad'da gerçekleştirilecek toplantı sonrasında Gordion'un UNESCO Dünya Mirası Asıl Listesine gireceği müjdesini paylaşacaklarını söyledi.Yıldızkaya, "Ülkemizin 20'nci, Ankara'nın ilk dünya mirası olacak Gordion ile Polatlı'mız kültür turizminde, tarih turizminde önemli bir eşiği aşmış olacak. Şimdiden Polatlı'mıza ve Türkiye'mize hayırlı olsun." diye konuştu.Konuşmalar sonrası Alparslan Türkeş Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi, Fırat Yılmaz Çakıroğlu Gençlik Merkezi, yeni belediye binası, çok katlı asansörlü otopark, yeni düğün salonları, aydınlatma ve cephe iyileştirme projeleri, yeşil alanlar, yeni spor kompleksleri, mahalle konakları, aile sağlığı merkezleri, kapalı pazar yerleri ve sanat sokağının toplu açılışları gerçekleştirildi.