MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyyup Yıldız sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye atfen yapılan “Depremzedeleri azarladı” propagandalarına yanıt verdi. MHP'li Yıldız; "CHP medyasının mal bulmuş mağribi gibi bu propagandaya sarılması tek kelimeyle siyasi alçaklıktır. Çünkü olayı saptırma vardır" dedi.

MHP'li Yıldız şu ifadeleri kullandı:

"Türk milletini büyük üzüntüye boğan deprem felaketinin acılarını dindirmek ve yaraları sarmak için devlet-millet bütünleşmesi seferberlik halinde çalışmalarına devam etmektedir. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli deprem felaketi yaşayan illeri ziyaret ederek depremzedelerle gönül kucaklaşması gerçekleştirmekte, onların dertleriyle birebir ilgilenmekte ve onlara acılı günlerinde moral vermektedir. Gittikleri tüm il ve ilçelerde çözüm odaklı ve manevi sıcaklık içeren kucaklaşmalara bizzat şahit olduk. Acımız büyük ama dindireceğiz, yaramız büyük ama saracağız. Cumhur ittifakının inancı ve mücadelesi de tamamen bu yöndedir.

“2023'e 100 İl 1000 İlçe ile daha güçlü gireceğiz.”

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve Liderimiz Sayın Bahçeli’nin gerçekleştirdiği Elbistan ziyareti de bu amaçla düzenlenmiş bir ziyaretti. Aynı kucaklaşma manzaraları burada da vardı. Devletimizin, hükümetimizin, Cumhur ittifakının tek derdi bir an önce tüm depremzedelerin yarasını sarmaktır. Elbistan Cumhur ittifakına güçlü destek veren bir ilçemizdir.  Destek versin vermesin her Elbistanlı da zaten başımızın tacıdır. Elbistan’da Liderimiz Devlet Bahçeli’ye atfen yapılan “Depremzedeleri azarladı” propagandaları ve özellikle CHP medyasının mal bulmuş mağribi gibi bu propagandaya sarılması tek kelimeyle siyasi alçaklıktır. Çünkü olayı saptırma vardır. Zaten Liderimiz Devlet Bahçeli bu acılar yaşanmadan yaklaşık bir yıl önce “2023'e 100 İl 1000 İlçe ile daha güçlü gireceğiz.” Diyerek Elbistan’ın il olmasına yönelik müjdeyi vermişti. Yaşanan olay depremzedeleri fırçalama- azarlama değil, deprem şehitlerinin yası ortadayken, devlet-millet bütünleşmesinde yaralar sarılmaya çalışırken orada nümayiş yapılarak atmosferi bozanlara yönelik bir uyarıdır. Provokasyon ve provokatörlüğün kol gezdiği şu günlerde, daha sağduyulu davranılmasına yönelik her söylediğinde haklı çıkan liderin tecrübe nasihatlarıdır.

MHP’nin yeri milletin yüreğindedir

Depremin travmasını yaşamış vatandaşlarımızın kaldığı konteynerlerin ziyareti esnasında bu pankartlı gösterilerin yerinin ve atmosferinin uygun olmadığı vurgusu, siyasi fırsatçılar tarafından kendi siyasi menfaat kurgularına uydurulmaya çalışılmaktadır. Zaten depremzedelerin yarasını sarmaya gitmiş, zaten Elbistan’ın il olması gerektiğini bir yıl önce müjdelemiş bir Lidere bu ithamlar, suçlamalar boşboğazlık ve art niyetten başka bir şey değildir.

Zaten bunlar boşboğazlığı her konuda yapmıyor mu?

Halk Tv, KRT, Tele1, Oda Tv, Sözcü ve bunlarla bağlantılı CHP medyasının zaten söz konusu MHP ve Cumhur ittifakı olunca misyonu bu değil midir?

Liderimizin hassasiyet gösterdiği konu ne, bunların topluma yansıttığı propaganda ne?

“Acı varken gösteri olmaz” uyarısındaki anlamı sağduyusunu koruyan herkes zaten anlamıştır.

Devlet-millet bütünleşmesinde yaralar sarılacak, acılar dindirilecektir. Cumhur ittifakının misyonu da bu bütünleşmeyi her şartta korumak olacaktır. MHP düşmanları ne yaparsa yapsın, MHP’nin yeri milletin yüreğindedir. Türk milletinin MHP’nin gönlündeki yeri de uğruna her türlü fedakârlığı yapacağı kutsal bir sevdadır."

Editör: Arda Erden