MHP’li Kaşıkçı’dan İnşaat Mühendisleri Odası’na hodri meydan

Milliyetçi Hareket Partisi( MHP) Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, yaklaşık 3 ay önce yine TBMM’de sarf ettiği sözler üzerine, kendisinden savunma istendiğini ve bu uygulamaya tepki olarak boş kâğıt ile savunmasını göndereceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
MHP’li Kaşıkçı’dan İnşaat Mühendisleri Odası’na hodri meydan
14.09.2021 18:52

İnşaat Mühendisleri Odası’nın yaptığı işlerin, bölücülere moral vermekten öteye gitmediğini yineleyen Kaşıkçı, “Gara Şehitleri için taziye mesajı yayınlanmamasına tepki gösteren Kocaeli Şube Başkanı’na soruşturma açan oda yine bu odadır. ‘Siyasete karışıyorsunuz, muhalefet partisi gibi hareket ediyorsunuz’ şeklinde Oda Genel Merkezi’ni eleştiren Bursa Şube Başkanı’na soruşturma açan Oda yine bu Odadır.” dedi.

BÖLÜCÜLERLE AYNI ÇİZGİDELER

İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nin bir avuç insan tarafından kuşatıldığını söyleyen Kaşıkçı, “Yapmış oldukları açıklamalar ve ortaya konulan uygulamalarla bölücülere alan açmaktan başka bir şey yapmıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Odanın mesleki olarak hiçbir problemin çözümüne yardımcı olmadığını ancak konu siyaset olunca HDP çizgisinde siyaset yaptığını söyleyen Kaşıkçı, “Kadın haklarından dem vurup HDPli kadınların avukatlığına soyunan Genel Merkez, PKK tarafından şehit edilen Aybüke Öğretmen için bir satır açıklama yayınlamamıştır.” açıklamasında bulundu.

Oda Genel Merkezi’nde inşaat mühendislerine yakışmayan bir yönetimin mevcut olduğunu vurgulayan Kaşıkçı, “Bu yönetim HDP her sıkıştığında ona can simidi olan bir yönetimdir” dedi.

İSTENEN SAVUNMANIN HUKUKİ GEÇERLİLİĞİ YOKTUR

TBMM’de bu açıklamalara benzer sözler sarf ettiği için yaklaşık 10 gün önce Oda Genel Merkezi tarafından savunmasının istendiğini açıklayan Kaşıkçı, “Yaptığım değerlendirmeler mesleki değil siyasi değerlendirmelerdi. Bu soruşturmayla, Oda Genel Merkezi’nin farklı seslere tahammülü olmadığını bir kez daha görmüş olduk.” dedi.

Bölücülere alan açan bir avuç gruba karşı mücadeleye devam edeceğini söyleyen Kaşıkçı, “İstenilen savunmanın hiçbir hukuki geçerliliği yoktur. Bu sebepten dolayı elimdeki boş kağıdı kendilerine iletiyorum.” açıklamalarında bulundu.

 

 

Yorumlar