MHP'li Öztürk: Düşünce suçlusu olarak kastedilen PKK ve FETÖ terör örgütü mensuplarıdır!

MHP Milletvekili Öztürk, DEVA partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, ''Düşünce suçlularını hapisten çıkaracağız'' açıklamasına tepki göstererek, düşünce suçlusu olarak kastedilenlerin PKK ve FETÖ terör örgütü mensupları olduğunu vurguladı.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Öztürk: Düşünce suçlusu olarak kastedilen PKK ve FETÖ terör örgütü mensuplarıdır!
26.05.2020 18:40

Resmî Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, DEVA partisi hesabından paylaşılan Ali Babacan'ın, “Düşünce suçlularını hapisten çıkaracağız, düşünceyi özgür bırakacağız, hâkimlere talimat vermeyeceğiz, özgür yargıyı sağlayacağız. Kurumlarda kendi menfaatini düşünmeyen insanları göreve getireceğiz.” açıklamasını alıntılayarak, düşünce suçluları olarak kastedilenlerin terör örgütleri olduğunu kaydederken, Babacan'ın partisini kurarken abilerine bunun sözünü verdiğini ilan ettiğini kaydetti.

MHP'li Halil Öztürk, ''Burada düşünce suçlusu olarak kastedilen PKK ve FETÖ terör örgütünün mensuplarıdır.Ali Babacan partisini kurarken abilerine bunun sözünü verdiğini böylelikle ilan etmiştir.Bu haliyle memleket meselelerine deva olamayacağını aksine kanatacağını da Türk Milletine ikrar etmiştir.'' açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar