MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın önemli açıklamalarda bulundu.

MHP'li Yalçın'ın açıklaması şu şekilde;

Başta deprem bölgesindeki 11 ilimizin mutlak surette Cumhur İttifakı’nın elinde olması gerekir. Yine CHP’nin elinde olan 11 büyükşehirin mutlak surette Cumhur İttifakı’nın yönetiminde olması gerekir. Böyle olduğu takdirde hizmet insanımıza gidecek, “Halka hizmetin Hakk’a hizmet” olduğu şuuru tekrar anlatılacak ve saha da başarılı olunacaktır.

MHP’nin yerel seçimlerde herhangi bir endişesi yoktur. Neticeye ulaşacağız. Sayın Genel Başkanımın da ifade ettiği gibi, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı ortak bir anlayışla birlikte hareket edecektir.


Bengü Türk ekranlarına da konuşan MHP'li Semih Yalçın şu ifadeleri kullandı;

İsrail yönetimine sert tepki: Gazze'de barış fırsatı kaçtı İsrail yönetimine sert tepki: Gazze'de barış fırsatı kaçtı

Arkadaşlarımız, MHP’nin değerli mümessillerinin hepsi çok güzel kongrelere imza atıyorlar. CHP’nin kongrelerindeki kavgaları her gün seyrediyoruz, herhalde kongrede daha büyüğünü göreceğiz böyle giderse. 17 Mart çok önemli, MHP tazelenmiş kadrolarıyla birlikte Genel Merkez yönetimini ve Genel Başkanını seçecek. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin orada önemli bir çıkış yapacağı kanaatindeyim. Kaldı ki 17 Mart ile 31 Mart arasından 14 gün var. Bu 14 günlük zaman diliminde dolu dolu mesajlar vererek ileriye dönük Cumhur İttifakı’nın hangi anlayışta olduğunu söyleyerek veya Cumhur İttifakı’nın hangi hedefleri oraya koyduğunu, millete neyi vaat ettiğini söyleyerek önemli bir çoşkuyu yakalayacağı kanaatindeyiz. Onun için o tarihi sabırla bekliyoruz.