MHP’li Yalçın’dan duygu yüklü “Babalar Günü” mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, resmî Twitter hesabı üzerinden 'Babalar Günü' sebebiyle duygu yüklü açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
MHP’li Yalçın’dan duygu yüklü “Babalar Günü” mesajı
21.06.2020 18:09

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıklamaları şu şekilde;

''Türk kültüründe, Türk toplum ve aile yapısı içinde baba kavramının hususi bir yeri vardır. Baba adam, fakir babası, fikir babası gibi nice tabire kazandırdığı zengin anlamların yanında; bir de liderlerin, başbuğların icra ettiği büyük işlevi tarife katkıda bulunur.

Buna en çarpıcı misal, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin konumudur. O, Ülkücü camia için “Hareketin Babası”dır. Babalar Günü vesilesiyle Sayın Genel Başkanımıza uzun, hayırlı ve sağlıklı bir ömür diliyor, “Allah onu başımızdan eksik etmesin.” diyorum.

Genel Başkanımızın şahsında bütün babaların bu özel gününü yürekten kutluyor; “Bütün hanelere baba şefkatinin verdiği güven ve beka hissi, baba sevgisinin huzuru yağsın.” diyorum.

Her can ölümü tadacaktır. Bu bir ilahi emirdir. Emr-i ilahî; gölgeleri hanelerimizin üzerine bir rahmet ve şefkat bulutu gibi düşse de, her ölümlü gibi babalarımız için de geçerlidir. Yüce Allah, ebediyete irtihal eden bütün babaların mekânını cennet etsin.

“Herkes ölecek yaştaymış” Bu gerçekliğe iman ettik. İlahi buyruk gereğince Babam Kâmuran Bey 57 yaşında, oğlum Turan İlteber de 33 yaşında göçtü beka âlemine...

Onlar, sağlıklarında müşfik ve fedakâr birer babaydılar. Geride acılı ama mütevekkil bir baba, yüreği közler içinde evlatlar bırakarak fena âlemini terk ettiler. Lakin onların sevgisi terk etmedi yüreğimizi…

Ölüm; geçici dünya hayatında iman eden herkes için ebedi şeb-i arustur. Hepiniz O’na döndürüleceksiniz.” ayetinin hikmetince; Hakk’a rücudur, kavuşmadır. Ölüm; fani beden için son, baki ruh için yeni ve güzel bir başlangıçtır. Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Hz. Peygamber?'' açıklamalarında bulundu.

Yorumlar