İsrail'in algı operasyonunu ifşa eden Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Musk'a gösterilen beşiğe dikkat çekti. Saldırıdan kalma boş mermi kovanları ile dolduğu iddia edilen beşikte herhangi bir hasar görülmezken 12 Kasım'da eski New Jersey Valisi Christie'nin ziyareti sırasında kaydedilen görüntülerde, bu ayrıntının olmaması İsrail'in oluşturmak istediği alçak oyunu ifşa etti.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin (DMM) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Netanyahu'nun kirli oyunu ortaya çıktı.

Elon Musk'ın ziyareti sırasında, "Hamas'ın Kibbutz 'a saldırısının sembollerinden biri olan beşik" ifadeleriyle servis edilen görüntülerde manipülasyon tespit edildiğini bildiren Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Musk'a gösterilen beşiğin içinde çok sayıda boş mermi kovanı görülmektedir. Öte yandan 12 Kasım'da Eski New Jersey Valisi Chris Christie'nin ziyareti sırasında kaydedilen görüntülerde, bu ayrıntı yoktur. Beşiğin, "içindeki çocukla Hamas saldırısının ortasında kaldığı" iddia edilmektedir. Görüntüler incelendiğinde, "saldırıdan kalma boş mermi kovanları" ile dolmuş beşikte herhangi bir hasar görülmemektedir. Ayrıca mermi kovanları Merkava tanklarında ikincil silah (makineli tüfek) olarak kullanılan MG3'ün 7.62x51 mühimmatıdır. Beşikte, makineli tüfek için kullanılan mühimmat kemeri (zinciri) parçaları açıkça görülmektedir. Kibbutz'ta bir eve sığınan ve Hamas tarafından bir süre rehin tutulan İsrailli Yasmin Porat, İsrail'in resmi yayın organı KAN Radyosu'nda yaptığı açıklamada, bölgeye gelen İsrail güvenlik güçlerinin evlere tank ve silahlarla doğrudan saldırdığını açıklamıştır. Porat, Kibbutz'da sığındıkları evlerin, İsrail tankları tarafından iki kez hedef alındığını belirtmiştir" açıklamasında bulundu.

AB ve Polonya arasında kriz sona erdi AB ve Polonya arasında kriz sona erdi

dmm1-281120236184c83e

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin açıklamasının devamın şu ifadeler kullanıldı;

İsrail'in Kibbutz'tan servis ettiği görüntülerde evlerdeki yıkımın boyutu, hasarın piyade tüfekleriyle verilecek ölçüde olmadığını göstermektedir. İsrail'in Kibbutz'tan servis ettiği görüntülerde evlerdeki yıkımın boyutu, hasarın piyade tüfekleriyle verilecek ölçüde olmadığını göstermektedir. Görüntüler Porat'ın, "İsrail tankları Kibbutz'taki evleri tankla vurdu" açıklamasını doğrular niteliktedir. Porat, Kibbutz'ta öldürülen insanların, İsrail güvenlik güçlerinin saldırısı sırasında çapraz ateşte öldüğünü söylemiştir.

1-804