Ödemeler başlıyor! Bayram ikramiyesi hakkında tüm detaylar

13 milyon emekli için bayram ikramiyeleri bu hafta ödenecek. Emekliler için bayram ikramiyesi ödemeleri tahsis numarasına göre yapılacak. Peki kim ne kadar alacak? Yeni emekliler alabilecek mi? İşte emekli ikramiyesi ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları…

Ödemeler başlıyor! Bayram ikramiyesi hakkında tüm detaylar - Sayfa 1

Hükümet tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün etkilerini azaltmak için hazırlanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında yaklaşık 13 milyon emekli ve yakınına Ramazan Bayramı ikramiyelerini bu hafta ödemeye başlayacak. İkramiyenin detaylarıyla ilgili emeklilerin aklındaki tüm soruların cevapları şöyle:

1 11
Ödemeler başlıyor! Bayram ikramiyesi hakkında tüm detaylar - Sayfa 2

NİSAN İKRAMİYESİNDEN KİMLER YARARLANABİLİYOR?  - SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ödenecek. Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.

2 11
Ödemeler başlıyor! Bayram ikramiyesi hakkında tüm detaylar - Sayfa 3

İKRAMİYE KAÇ LİRA OLACAK? - Maaşı kaç lira olursa olsun emekliler 1.000'er lira alacak. Vefat eden emeklilerin yakınlarına ise hisseleri oranında ödeme yapılacak.

3 11
Ödemeler başlıyor! Bayram ikramiyesi hakkında tüm detaylar - Sayfa 4

PARALAR NE ZAMAN HESAPLARA GEÇECEK? - SSK emeklileri 7-10 Nisan'da, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri 11 Nisan'da alacak.

4 11