OKÜ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile İş Birliği Protokolü imzaladı

Adını MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyin koyduğu Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) arasında Sınav Hizmetleri İşbirliği Protokolü imzalandı.

Genel
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
OKÜ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile İş Birliği Protokolü imzaladı

Bakanlık ile imzalanan protokol çerçevesinde, ETBK Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı tarafından 2022 yılının Nisan ve Ekim aylarında gerçekleştirilecek Enerji Yöneticiliği, Bina Etüt Proje ve Sanayi Etüt Proje sınavları, Osmaniye ilinde OKÜ Karacaoğlan Kampüsü’nde yapılacak.

OKÜ Rektörlük makamında yapılan ve ENERMER Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan’ın da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemizin önemli paydaşlarından biri olan T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile imzalanan bu protokol ile özellikle üniversitemizden Enerji Yöneticiliği, Bina Etüt Proje ve Sanayi Etüt Proje Sertifika Eğitimlerini almış ve bölgemizde yer alan mühendislere, ETBK tarafından gerçekleştirilen merkezi sınava ilimizde ve üniversitemizde girme hakkını sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yorumlar