Okullar yarın açılıyor.

Öğrenciler, 16 Haziran'da son ders zilini çalarak yaz tatiline girmiş ve 19 milyondan fazla öğrenci karne almıştı. Şimdi ise 3 aylık yaz tatili sona eriyor ve öğrenciler eğitimlerine kaldığı yerden devam edecekler.

Bakan Tekin açıkladı: Okullarda ders süresi kısalacak mı? Bakan Tekin açıkladı: Okullarda ders süresi kısalacak mı?

Okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9. sınıfa başlayan öğrenciler için uyum haftası 4 Eylül'de başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında diğer sınıflar için ise 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk ders zili yarın çalacak.

Okullar öğrencileri bekliyor, ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynaklar okullara ulaştırıldı ve öğrenci güvenliği için gerekli önlemler alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimini daha önce duyurmuştu. İlk ara tatil 10 Kasım'da başlayacak ve bir hafta sürecek. İlk dönem karneleri ise 19 Ocak Cuma günü dağıtılacak. Yarıyıl tatilinin ardından 5 Şubat Pazartesi günü okullar tekrar açılacak.

İkinci dönem ise yaklaşık 4 ay sürecek. 5 Nisan'da bir haftalık ara tatil yapılacak. İlk ve orta dereceli okullar, 14 Haziran'da kapanarak milyonlarca öğrenci yaz tatiline girecek.