Okullarda ara tatil ne zaman olacak? 2. Dönem ara tatili hangi gün yapılacak 2022?

2022 Nisan tatili ne zaman olacak? 2. Dönem tatili hangi gün yapılacak 2022? 2021-2022 eğitim öğretim dönemine devam eden öğrenciler, nisan ayının yaklaşması ile birlikte ara tatil sorgulamalarını yoğunlaştırdı. Milyonlarca öğrenci, geçtiğimiz yıllarda uygulanan ara tatilin, bu yılki tarihini sorguluyor. Peki, 2022 Nisan tatili ne zaman olacak? 2. Dönem tatili hangi gün yapılacak 2022? İşte, nisan ara tatili tarihi...

Eğitim
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Okullarda ara tatil ne zaman olacak? 2. Dönem ara tatili hangi gün yapılacak 2022?

2021-2022 eğitim öğretim dönemine devam eden öğrenciler, nisan ayının yaklaşması ile birlikte ara tatil sorgulamalarını yoğunlaştırdı. Yaz tatilinin başlayacağı tarihin yanı sıra, nisan ayında tatil olup olmayacağı da araştırılıyor. Peki, okullarda ara tatil ne zaman? 2. Dönem ara tatili hangi gün?

İKİNCİ DÖNEM YARI YIL TATİLİ NE ZAMAN ?

Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022'de yapacak. İkinci dönem 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. Karneler 17 Haziran 2022 tarihinde dağıtılacak. 

okul nisan

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN AÇIKLAMALAR

İstanbul'un Esenler ilçesinde açılacak olan Tuna Eğitim Vadisi Temel Atma Töreni'ne katılan Bakan Özer, öğretmenlerden yarıyıl tatili için öğrencilere ödev vermemelerini istedi. Bakan Özer şunları söyledi: "Öğretmenlerimiz beklenenin çok üzerinde bir aşılanma oranına sahip oldular. Onun için ben eğitim sistemimizin bel kemiği olan kıymetli öğretmenlerimizi bu fedakarlıklarından dolayı kutluyorum. İnşallah Cuma günü iki haftalık yarıyıl tatiline gireceğiz. Öğretmenlerimizden de küçük bir istirhamımız var. Öğrencilerimize bu hafta içerisinde ödev verilmesin. Özellikle eğitime yeni başlayanlar hariç diğer öğrencilerimizin hepsi bu bir yıllık aradan sonra ilk aylarda eğitim öğretime başlama konusunda gerçekten ciddi bir imtihan verdiler. Onun için bu beş aylık yoğun eğitimden sonra onların da iki hafta dinlenmeye ihtiyaçları var. Ben inanıyorum ki öğretmenlerimiz de bu iki hafta içerisinde öğrencilerimize ödev vermeyecekler. Hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz ilk hafta dinlenecekler inşallah.

Etiketler okul ara tatil
Yorumlar