Osmaniye’de  24 derslikli ve pansiyonu bulunan Devlet Bahçeli Fen Lisesi inşaatı tamamlanmak üzere. Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Fakıuşağı Mahallesi’ndeki Trafik pisti yanında kompleks şeklinde inşaatı tamamlanmak üzere olan Devlet Bahçeli Fen Lisesi’nin yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilere kapıları açacağı belirtildi.

osmaniye 2

Osmaniye Devlet Bahçeli Fen Lisesi, 24 derslikli, Spor salonu bulunan ve 300 kişilik pansiyon kapasiteli olarak yapılıyor. Şu anda 3 kattaki inşaat çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu bildirilen Fen Lisesi inşaatının Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle tamamlanmasının geciktiği kaydedildi. Temmuz ayında inşaatının tamamlanması planlanırken, inşaatın tamamlanmasının 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısı sonrasında tamamen bitirilerek öğrencilere kapılarını açmış olacağı vurgulandı.Yaşanan depremden dolayı inşaatın tamamlanma süresi uzadığı için Devlet Bahçeli Fen Lisesi Turan Ortaokulu’nda geçici olarak binası teslim edilinceye kadar 90 öğrenci ve 3 şube kapasitesi ile açılmasına karar verilmiştir. Barınma sorunu olan öğrenciler için ise pansiyon teslim edilinceye kadar kampüs bölgesindeki pansiyonlarımızda barındırılacaktır.

osmaniye-3

Osmaniye’nin ikinci Fen Lisesi konumundaki Devlet Bahçeli Fen Lisesi’nin Osmaniye iline yaraşır, lüks ve modern bir bina olduğu kaydedildi.