Oya Yaylalı kimdir? TRT eski spikeri Oya Yaylalı vefat etti

Oya Yaylalı kimdir? TRT eski spikerlerinden ve sürekli basın kartına sahip olan Oya Yaylalı vefat etti. Haber bültenlerine son dakika haberi olarak düşen vefat haberinin ardından vatandaşlar Oya Yaylalı hakkında araştırma yapmaya başladı. İşte, TRT eski spikerinin hayatı…

Oya Yaylalı kimdir? TRT eski spikeri Oya Yaylalı vefat etti
30.09.2019 13:28

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, bir basın açıklaması yaparak Oya Yaylalı’nın vefat haberini duyurdu. Yıllarca TRT’de spikerlik yapan ismin sevenleri, bu haber üzerine yasa boğuldu. Edinilen bilgiye göre Yaylalı’nın cenazesi yarın Şakirin Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek. Peki, Oya Yaylalı kimdir? İşte hayatı…

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Oya Yaylalı’nın vefatının ardından bir baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Uzun yıllar TRT’de spiker olarak başarıyla görev yapan üyemiz Oya Yaylalı’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Oya Yaylalı’nın ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz.”

 OYA YAYLALI KİMDİR?

İstanbul'da 1958'de doğan Yaylalı, Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu. Mesleğe 1982'de TRT'de başlayan Yaylalı, TRT İstanbul Televizyonu'nda ve radyoda uzun yıllar spiker olarak görev yaptı.

 

 

Etiketler Oya Yaylalı TRT spike
Yorumlar