Şirket'ten yapılan açıklamaya göre, açılış Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Polifarma Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu alanda sentezlediği hammadde ile dünyada bu hammaddeyi sentezleyebilen iki üreticiden biri olarak yer alan Polifarma, bu tesiste aynı zamanda geliştirme süreçleri devam eden mRNA teknolojisi ile oligonukleotid temelinde etkin madde sentezi çalışmalarına hız verecek.
 
Polifarma’nın, ülkemizde de son zamanlarda sıklıkla hepimizi üzen haberler ile gündeme gelen bir kas hastalığı olan ve kalıtsal yolla doğumla birlikte ortaya çıkan nadir bir hastalığın mRNA teknolojisi ile etkin maddesinin üretileceği üretim alanının açılışında Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Vildan Kumrulu şu sözleri söyledi:

MHP’li Kamil Aydın: “Aziz milletimizden başka dostumuz yok”  MHP’li Kamil Aydın: “Aziz milletimizden başka dostumuz yok” 

"Ar-Ge ekibimizin, dünyada ilk jenerik olacak şekilde geliştirme süreçlerine devam ettiği ve sona yaklaştığı yetim ilacın ve biyoteknolojik ilaçların etkin maddelerinin üretimi bu alanda yapılacaktır. Sanayi Bakanlığı nitelikli proje destekleme programı olan ‘Hamle Programı’ ile desteklenen bu ilacın üretimi için tasarlanan üretim alanı ülkemizde ilk ve tek olacaktır. Önceliğimiz her zaman ilaca erişimi kolay hale getirmek, ülkemizi ilaçta ithal değil ihraç eden konuma getirmek. İnsan ve toplum sağlığı için çalışmalarımıza her zaman ilk günkü heyecanımızla devam edeceğiz…"
 
Türkiye’nin “En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” arasında da yer alan Polifarma, Ar-Ge alanında yaptığı yatırım ve üstün özverili çalışmalarla “Ar-Ge Merkezlerinde En Fazla Proje Yürüten”, Ar-Ge Merkezlerinde En Çok Marka Alan’’ ve ‘’Ar-Ge Merkezlerinde En Çok Kadın Bilim İnsanı İstihdam Eden’’ şirketleri arasındaki yerini bu yıl da almıştır.