Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları sorgulama ekranı | Sağlık Bakanlığı kura ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına alım yapılacak. 2021 yılında Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından Sağlık Bakanlığı personel alımı kuralarına kilitlenildi. Peki, Sağlık Bakanlığı kura çekilişi ne zaman, bugün mü?

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları sorgulama ekranı | Sağlık Bakanlığı kura ne zaman?
24.11.2021 23:45

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara personel alımı gerçekleştirilecek. Bu sebeple Sağlık Bakanlığı'nda personel olmak isteyen vatandaşlar tarafından Sağlık Bakanlığı atamaları yoğun ilgi görüyor. Sağlık Bakanlığı atama sonuçları PBS üzerinden 24 Kasım tarihinde ilan edildi. Bu gelişmenin ardından Sağlık Bakanlığı personel alımı kuraları ne zaman? sorusuna cevap aranıyor. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM SONUÇLARI

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı personel alım sonuçları PBS üzerinden 24 Kasım tarihinde ilan edildi. Peki Sağlık Bakanlığı kura çekilişi ne zaman? Kura ise 2 Aralık’ta düzenlenecek. Eczacı unvanı dışındaki diğer unvan ve branşa sahip adaylar sadece 2. yerleştirme için tercih yapabilecek olup en fazla on (10) adet tercihte bulunabildiler. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, tercihlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecektir.

Sağlık Bakanlığı personel alımı

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KURASI NEREDE YAPILACAK?

Kura tarihi 2 Aralık 2021 Perşembe günü olarak belirlendi. Yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

ATAMAYA ESAS İSTENEN BELGELER

Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeler başvuru dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde yerleştikleri kurumun ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

a) Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçe.

b) Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair durumunu beyan eden imzalı dilekçe. (Bakaya olanların atamaları yapılmayacaktır)

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan eden imzalı dilekçe.

d) Vesikalık fotoğraf. (son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet)

e) Mal bildirim formu.

f) Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetveli.

g) Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belge (Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi atamaları yapıldıktan sonra göreve başlayacakları sağlık tesisine teslim etmelidirler.)

Yorumlar