Said Hatipoğlu kimdir kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu'nun oğlu Said Hatipoğlu nereli?

Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk olan Nihat Hatipoğlu'nun oğlu Said Hatipoğlu hakkında detaylar merak ediliyor. Said Hatipoğlu babasının izinden gidiyor. Üniversite eğitimini Açıköğretim Fakültesi üzerinden tamamlayan Said Hatipoğlu, Anadolu Üniversitesi’nde okumaktadır. Said Hatipoğlu birçok eser vermiştir.

Google Haberlere Abone ol
Said Hatipoğlu kimdir kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu'nun oğlu Said Hatipoğlu nereli?
30.04.2021 14:23

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun oğlu olan Said Hatipoğlu, Star TV ekranlarının sevilen sabah programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Said Hatipoğlu hakkında detaylar programın ardından merak edildi. Said Hatipoğlu kimdir? 

SAİD HATİPOĞLU KİMDİR?

1990 yılında Ankara'da doğan Muhammed Said Hatipoğlu, Ramazan ayının ve dini günlerin ekranlardaki vazgeçilmez isimlerinden olan Nihat Hatipoğlu’nun oğludur.

Babası gibi programcı olma yolunda ilerleyen Said Hatipoğlu, çeşitli kanallarda ve bazen babasının programı da dahil çeşitli programlara katılmıştır. Üniversite eğitimini Açıköğretim Fakültesi üzerinden tamamlayan Said Hatipoğlu, Anadolu Üniversitesi’nde okumaktadır. Said Hatipoğlu çeşitli programlara çıkıp orada bilgilerini paylaşan ve sohbetler eden babası gibi hatip olma yolunda ilerleyen biridir.

Said Hatipoğlu kimdir

Said Hatipoğlu; Birçok alanda eserler vermiştir. Bunlar;
-Edebi,
-Tasavvufi,
-Mezhepler,
-Tarikatlar
-İslam alanında eserlerdir.

Said Hatipoğlu kimdir

SAİD HATİPOĞLU KAÇ YAŞINDA?

Said Hatipoğlu, 1990 doğumlu olup 31 yaşındadır.

Said Hatipoğlu kimdir

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

65 yaşında ve Diyarbakırlı olan Nihat Hatipoğlu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Günümüzde atv'de haftalık programları devam etmektedir.Diyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu.

Nihat Hatipoğlu kimdir

2012 yılında ise Profesör oldu. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla YÖK üyeliğine getirildi. Şu anda ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde Kurucu Rektör olarak görev yapmaktadır.[3]Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti.[kaynak belirtilmeli] Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.

Nihat Hatipoğlu kimdir

Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne rektör olarak atandı.

 

Yorumlar