Salihli’de 19 Mayıs coşkusu

Salihli’de Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreniyle başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Salihli Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı motorlu ekiplerin marşlar eşliğinde gerçekleştirdiği şehir turu kortejiyle tamamlandı.

Salihli’de 19 Mayıs coşkusu
19.05.2020 21:00

Polis, Jandarma ve Zabıtaya bağlı motorlu ekipler, Kent Meydanından başlayan kortejle Salihli halkını selamlayarak tüm vatandaşların 19 Mayıs bayramını kutladı. Ekipler, 19 Mayıs Bayramı şehir turunu Kent Meydanında sonlandırarak hep birlikte İstiklal Marşını söyledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Salihlili gençleri evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Zeki Kayda, gençlere Ata’mızın ölümsüz eseri Nutuk kitabını ve şanlı bayrağımızı hediye ederek tüm gençlerin kutladı.

Korona salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gün boyu düzenlenen etkinliklerle vatandaşlara 19 Mayıs coşkusunu yaşatmak istediklerini belirten Başkan Kayda, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bağlı motorlu ekiplerimiz, marşlar eşliğinde halkımızı selamlayarak tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs bayramını kutladı.

19 Mayıs kortejine katılan polis, jandarma ve zabıta ekiplerimize bizlere yaşattıkları bayram coşkusundan dolayı teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Yorumlar