Eski bankacı Seçil Erzan'ın hayali fon oluşturarak futbol dünyasının ünlü isimlerini milyonlarca dolar dolandırdığı iddialarıyla ilgili dosyadan yeni detaylar gün yüzüne çıkıyor. Erzan'ın çalıştığı bankanın Teftiş Kurulu Raporu, dosyadaki önemli belgeler arasında yer aldı. Raporda, Erzan'ın kurum içinde gerçekleştirdiği telefon görüşmelerine dair detaylı kayıtlar ve ses kayıtları bulunuyor.

TELEFONU KAPATTIĞINI SANDI

Bankanın Teftiş Kurulu Raporu'na göre, 25 Şubat 2022 tarihinde, saat 15.14'te gerçekleşen telefon görüşmesi öne çıkıyor.

Sabah gazetesinin haberine göre; bankanın Operasyon Yönetmeni Ayşe E. ile Seçil Erzan arasındaki bu görüşme, aslında 1 dakika 10 saniye sürse de Erzan'ın telefonu kapattığını düşündüğü bir anın ardından sürpriz gelişmelere gebe.

MOJİ İLE KONUŞUYORDU

Erzan, kapandığını düşündüğü telefonun başında, kendisine zorla borcu olmadığını söyleten ve iddialara göre arabada video kaydı çektiren "Moji" lakaplı Mojtaba Haghani ile konuşuyordu.

"ÇAKTIRMADAN ANAHTARLARI BANA BIRAK"

Raporda yer alan ifadelere göre Erzan, "Moji, sen bagaja koy, sonra bana anahtarı bırakırsın çaktırmadan. Ben hemen senin arkandan çıkarım." şeklinde konuştu.

Editör: Ferhat Erdemir