Seyahat kısıtlamasını yanlış anladılar! İl sınırından geri döndüler

Koronavirüs ile mücadele sürerken normalleşme sürecinde dün 9 ile daha seyehat yasağı kaldırıldı. Bu illerden Tekirdağ'daki yazlıklarına gitmeye çalışan vatandaşlar ise İstanbul çıkışında izin belgeleri olmadığı için geri çevrildi. Geri dönmek zorunda kalan vatandaşlar kısıtlamanın kaldırılmasını yanlış anladıklarını söyledi.

Seyahat kısıtlamasını yanlış anladılar! İl sınırından geri döndüler
13.05.2020 16:40

İçişleri Bakanlığı'nca, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan illerden Tekirdağ'da, önceki gece yarısından sonra seyahat kısıtlaması kaldırıldı. Valilik de dün 16- 19 Mayıs tarihleri arasında kentte sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını açıkladı.

Bu gelişmenin ardından seyahat kısıtlamasının sürdüğü İstanbul'dan birçok kişi, Marmara Denizi kıyısındaki yazlıklarına gelmek için yola çıktı. Gelen kişiler, Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesine sınır İstanbul'un Silivri ilçesi Gümüşyaka Mahallesi'ndeki uygulama noktasında jandarma ve polis ekiplerince durduruldu. Jandarma ekipleri, kontrolleri sırasında seyahat belgesi olmadan Tekirdağ'a giriş yapmak isteyen vatandaşları geri çevirdi. Seyahat belgesi olanların ise geçişlerine izin veriliyor.

YANLIŞ ANLADIM DEYİP DÖNDÜLER

İstanbul'a geri dönmek zorunda kalan birçok yazlıkçı, Tekirdağ'da seyahat yasağının kaldırılmasını yanlış anladıklarını söyledi. Bazı vatandaşlar ise seyahate izin verildiğini öne sürerek, görevlilerle tartıştı. Dün de pek çok kişi yasağın kaldırıldığını düşünerek Tekirdağ’a gitmek üzere yola çıkmış polis kontrol noktasından geri çevrilmişlerdi.

Bu kişilerden Ufuk Tandoğan, "Ben İstanbul'dan, kısıtlamanın kalktığı için Marmara Ereğlisi'ndeki yazlığa gelecektim. Ama ben yanlış anlamışım, şimdi geri dönüyorum" dedi.

İSTANBUL'DAN BAŞKA İLLERDEKİ YAZLIKLARA İZİN ALMADAN GİDİLİR Mİ?

Peki İstanbul'da yaşayan herkes başka bir kente gidebilir mi? Bu sorunun yanıtı maalesef hayır. İstanbul'da seyahat kısıtlaması olduğu için bu ilde yaşayanların başka bir ile giderken seyahat izin belgesi almaları zorunlu.

Yorumlar