Sakatlıklar o kadar çoktu ki, kadro kurmakta zorluk çeken Beşiktaş teknik sorumlusu Burak Yılmaz, elinde en iyi gördüğü oyuncularla maça başladı. Rakip Gaziantep FK, Marius Sumudica ile daha ayakları yere basan, kazanma alışkanlığı elde eden kimliğe bürünmüştü.

İki takım da kendi bildiklerini oynayarak çok iyi başladı maça. Futbol adına tempo, mücadele iyiydi. Maçın hamlesi Burak Yılmaz’ın, 20’nci dakikada sakatlanan Ghezzal’ın yerine Yakup Arda’yı almasıydı.

Yönetimin seçimi öne çekmesiyle görev süresi kısalan Yılmaz’ın kenarda Rebic, Muleka, Hadziahmetovic, Onana gibi isimler varken, 18’lik gence ilk kez hem de böyle kritik bir maçta forma vermesi çok anlamlıydı.

Belli ki Burak hoca ‘giderayak’ hiç değilse bir oyuncu kazandırmaya çalıştı. Bu değişiklikten sonra temposu tek taraflı artan maçta Zainutdinov’un iki şutu, Nita’nın iki kurtarışı akılda kaldı. İkinci yarı konuğun disiplinli, ev sahibinin saldırgan oyunuyla başladı. İki taraflı tehlikelerin yaşandığı maçta golü duran toptan Beşiktaş buldu. Sonrasında kazanmak için korudu. Hızla çıkışlarla fazlasını da buldu.

Üç puanı hanesine yazan Kartal, zirveyle farkın daha da açılmasını engelleyip, güven tazeledi.