Sorgun Belediye Meclisinden Azerbaycan'a destek

Sorgun Belediye Meclisi Azerbaycan'ın, Ermenistan'ın saldırıları karşısında ve işgal altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı haklı operasyona destek verdi.

Google Haberlere Abone ol
Sorgun Belediye Meclisinden Azerbaycan'a destek
07.10.2020 16:00

"Sorgun Belediye Meclisi olarak, Ermenistan’ın, Azerbaycan’a alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkârıdır. Ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz.

Yapılan saldırılar, Ermenistan'ın bölgede barışın ve istikrarın kalıcı tesisi önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bizler, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan'ın gerçekleştirdiği savunmasını destekliyoruz.

Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Bu gelişmeler karşısında, Nahcivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır. Uluslararası camiayı, bugüne kadar Ermenistan'ın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan'ın yanında olmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle; Sorgun Belediye Meclisimizdeki siyasi partiler olarak, Azerbaycanlı şehitlerimiz için dost ve kardeş Azerbaycan halkına taziyelerimizi iletiyor, yaralıların bir an önce iyileşmesini diliyoruz.

Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz.”

Yorumlar