Taksirli suç nedir, ne demek? Taksirli suçlar nelerdir, TCK'da Taksirli suç çeşitleri nelerdir?

Taksirli suç nedir? İstenmeden veya istemeyerek işlenen suçların tamamına verilen isim. Suç çeşitlerinden birisi olarak bilinen taksirli suçlar nelerdir pek çok kişi merak ediyor. TCK'da yer alan taksirli suçlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler internet üzerinden bazı araştırmalar yapabiliyor. TCK'da taksirli suç çeşitleri nelerdir? detaylar haberimizde...

Google Haberlere Abone ol
Taksirli suç nedir, ne demek? Taksirli suçlar nelerdir, TCK'da Taksirli suç çeşitleri nelerdir?
03.04.2021 15:09

Taksirli suç ne demek?

"Taksirli suç" Türk Ceza Kanunu'nda bulunan birçok farklı suçtan birisi. Taksirli suçların ise bazı çeşitleri bulunuyor. Taksirli suç ise: kanunda suç olarak kabul edilen fiillerinin ön görülmeden gerçekleşme durumuna denir. Taksirli suç türü, her ne olursa olsun suçun durumuna göre kanunda belirtildiği üzere cezalandırılır.

Taksirli Suçlar Nelerdir? TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?

Taksirli suçların TCK üzerinde belirlenen bazı çeşitleri bulunur. Taksirli suçlar ikiye ayrılıyor. Bu suçlar ise şu şekildedir:

Basit taksir

Bilinçli taksir

Taksirli öldürme, taksirli yaralama, taksirli iflas, trafik güvenliğini taksirli tehlikeye atmak ve yasaklanan herhangi bir bilgiyi taksirle açıklama gibi suçlar taksirli suçlar arasında yerini almış durumda.

Yorumlar