Tarih belli oldu! Emekliye 2.000 TL ikramiye...

Milyonlarca emekli vatandaşın ikramiyeleri büyük ihtimalle 10-12 Mayıs’ta hesaplara yatacak. Mayıs ayı bitmeden emekli aylığı bağlananlar da bu ödemeden yararlanacak.

Tarih belli oldu! Emekliye 2.000 TL ikramiye... - Sayfa 1

13 buçuk milyon emekli insanımıza bu yıl da 2 bin lira bayram ikramiyesi ödenecek. İlk ikramiye, büyük ihtimalle 10-12 Mayıs'ta ceplere girecek. Mayıs ayı bitmeden emekli aylığı bağlananlar da bu ödemeden yararlanacak. Mayıs ayı bitmeden emekli aylığı bağlananlar da bu ödemeden yararlanacak. Peki yeni emekli olanlar da bayram ikramiyesi alabilecek mi?

Tarih belli oldu! Emekliye 2.000 TL ikramiye... - Sayfa 2

İşte 2021 emekli bayram ikramiyesine dair 8 soruda rehber...

Tarih belli oldu! Emekliye 2.000 TL ikramiye... - Sayfa 3

Kimler yararlanacak? SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ödenecek.

Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.

Tarih belli oldu! Emekliye 2.000 TL ikramiye... - Sayfa 4

Ne kadar ödenecek? Emekliler Ramazan ve Kurban bayramlarından önce bin lira alacak. Diğer kesimlere ise hisse veya iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.