Temmuz 2021 FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED toplantısı ne zaman?

FED toplantısı, yalnızca ABD'de değil küreseler piayasalarında yakından takip ettiği konu başlıklarından oluyor. Son olarak haziran ayında düzenlenen toplantının ardından merakla beklenen faiz kararı açıklağa kavuşmuştu. Peki, FED toplantısı ne zaman? Temmuz 2021 FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Temmuz 2021 FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED toplantısı ne zaman?
22.07.2021 16:50

FED toplantı tarihi yoğun olarak araştırılan konu başlıklarından oldu. Piyasaları yakından takip eden vatandaşlar, FED toplantısı ne zaman? Temmuz 2021 FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Son toplantı haziran ayında düzenlenmişti.

FED TOPLANTISI NE ZAMAN?

27-28 Temmuz tarihinde FED toplantısının gerçekleşmesi bekleniyor.

TEMMUZ 2021 FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Düzenlenen toplantının ardından faiz kararının açıklnaması ön görülüyor.

FED faiz

FED ALINAN SON KARARLAR NASILDI?

ABD Merkez Bankası, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında bıraktı. Karar sonrasında dolar/TL paritesi saat 21:40 itibariyle 8,61 seviyesine yükseldi.

ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed, Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) haziran ayı toplantısının ardından beklentilere paralel olarak politika faizini değiştirmeyerek oy birliği ile yüzde 0-0,25 aralığında sabit bırakırken, enflasyon beklentisini artırdı.


Fed'den yapılan açıklamada, bankanın 2021 yılına ilişkin mart ayındaki enflasyon beklentisini bir puan artırarak yüzde 3,4'e yükselttiği belirtilerek enflasyonda yukarı yönlü baskıların "geçici" olduğu değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, ABD'nin bu yıla ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) beklentisi de yüzde 6,5'ten yüzde 7 seviyesine yükseltilirken, işsizlik öngörüsü ise yüzde 4,5 seviyesinde sabit bırakıldı.

Etiketler fed faiz
Yorumlar