TOKİ'den fırsat: Geliri 10 bin liranın altında olanları ev sahibi yapacak proje

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi paketleri sonrası sıra TOKİ'ye geldi. Erdoğan dar gelirlilerin ev sahibi yapılmasını sağlamak amacıyla TOKİ'ye 30 milyar liralık finansman verileceğini açıklamıştı. Detayları Haziran ayında açıklanacak kampanyada, dar gelirli aileler için 81 ilde 150 bin konutun daha inşa edilmesi planlanıyor. İşte son dakika gelişmeleriyle beraber dar gelirliyi ev sahibi yapacak projenin detayları...

TOKİ'den fırsat: Geliri 10 bin liranın altında olanları ev sahibi yapacak proje - Sayfa 1

Son dakika haberleri...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın detaylarını haziranda açıklayacağı kampanyayla dar gelirli aileler için 81 ilde 150 bin sosyal konutun daha inşa edilmesi planlanıyor. Edinilen bilgilere göre, ev sahibi olmayan dar gelirliler için konutlar yüzde 10 peşin, 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olarak satılacak. Evlerin fiyatları 400 bin TL bandında olacak.

TOKİ'den fırsat: Geliri 10 bin liranın altında olanları ev sahibi yapacak proje - Sayfa 2

SON DAKİKA HABERİ | TOKİ'DEN FIRSAT! GELİRİ 10 BİN LİRAYI GEÇMEYEN BAŞVURABİLECEK!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde TOKİ eliyle yapılacak konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşların hane halkı geliri net 10 bin TL'den fazla olmayacak. Bu rakam İstanbul için 11 bin 500 TL olarak uygulanacak.

TOKİ'den fırsat: Geliri 10 bin liranın altında olanları ev sahibi yapacak proje - Sayfa 3

Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.

TOKİ'den fırsat: Geliri 10 bin liranın altında olanları ev sahibi yapacak proje - Sayfa 4

Engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecek. Emekli vatandaşlara konut sayısının yüzde 25'i kadar kontenjan ayrılacak.