UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir'

NASA'nın etiketlendiği video kaydındaki 'ürkütücü' yaratığın köprüde yürüdüğü anlar şok etkisi yarattı. On üçüncü saniyede görülen uçan kırmızı ışıklı cisim ise infiali daha da büyüttü. Öte yandan 2007-2017 yılları arasında Pentagon'un gizli UFO programı AATIP'in şefliğini yapan Luis Elizondo, CNN TÜRK'e konuştu. Elizondo, "UFO’lar insan yapımı değilse bu Amerika tarihinin en büyük istihbarat başarısızlığıdır" dedi. İşte haberin ayrıntıları...

UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir' - Sayfa 1

Pentagon'un gizli UFO programı AATIP'in şefliğini yapan Luis Elizondo, CNN TÜRK'e konuştu. ‘UFO’lar insan yapımı olabilir mi?’ sorusuna da cevap veren Elizondo, “UFO’lar hasımlarımızın geliştirdiği bir teknolojiyse, bu ülkemizin gördüğü en büyük istihbarat başarısızlıklarından biri demektir. 11 Eylül’den bile büyük bir başarısızlık olabilir” dedi. Dış haberler muhabiri Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı...


UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir' - Sayfa 2

Pentagon’un UFO programını neredeyse 10 yıl yönettiniz. Ancak yakın zamanda Savunma Bakanlığı’ndan resmen şikâyetçi oldunuz. Sizi itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını iddia ettiniz. Pentagon neden böyle bir girişimde bulundu?

UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir' - Sayfa 3

ELİZONDO: Pentagon yıllarca Amerikan halkı ve siyasetçilerden gerçeği saklamaya çalıştığı için kendi kendini köşeye sıkıştırmış durumda. Ne yazık ki Amerikan halkıyla dürüstçe iletişim kurmak yerine beni itibarsızlaştırmanın daha kolay olacağını düşündüler. Ama bunun değişmeye başladığını düşünüyorum. Gerçeği örtbas etmenin ve saklamaya çalışmanın ne kadar nafile bir girişim olduğunu anlamaya başladılar. Günün sonunda gerçeğin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Siyasiler ve halk bu gerçeği öğrenecek ve bir ulusal tehdit olup olmadığına karar verecek.

UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir' - Sayfa 4

UFO gizeminin kilit isimlerinden birisiniz. Hepimiz Kongre’ye verilecek UFO raporunu merak ediyoruz. Sizce bu raporda ne göreceğiz?

ELİZONDO: Bence bu rapor bir “ara rapor” olacak. 180 günün Kongre’ye güncel UFO meselesiyle ilgili kapsamlı bir rapor hazırlamak için yeterli bir süre olduğunu düşünmüyorum. Yanlış anlamayın ama bir mutfağı yeniden tasarlamak bile bundan uzun sürebiliyor. Bunun yanında Koronavirüs salgını da sorun yarattı. Bu raporu hazırlaması gereken birçok kişi uzun süredir çalışmıyor. Bunun bir ara rapor olmasını ve gelecekte daha kapsamlı bir rapor hazırlanmasını umuyorum.