Türkiye, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremle sarsıldı. Felaketin ardından yaraların sarılması için tüm Türkiye tek yürek oldu.

Deprem bölgesindeki kriz ve sorunların çözülmesi için İçişleri Bakanlığı tarafından Adıyaman’daki AFAD Koordinasyon Merkezi’nde görevlendirilen Ordu Valisi Tuncay Sonel, 35 gün boyunca canla başla Adıyamanlı depremzede vatandaşların yanında olarak çalışmalar yürüttü.

Vali Sonel’in, deprem bölgesinde görev aldığı süre boyunca sorunların çözülmesi ve vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için aralıksız sürdüğü çalışmalar bir vatandaş tarafından takdirle karşılandı.

"HOŞ BİR SEDA"

Vali Sonel, görev aldığı deprem bölgesi Adıyaman’ı etiketleyerek duygulandıran o anları “Hoş bir seda” notuyla sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

ÖPEBİLİR MİYİM SAYIN VALİM?

Adıyaman’da bir vatandaş, Vali Sonel ile karşılaşınca daha önce kendine verdiği sözü yerine getirmek istedi. “Dedim ki; ‘Adıyaman’a gidersem eğer, Sayın Ordu Vali’mle karşılaşma imkanımız olursa alnından öpeceğim’ sözleriyle verdiği sözü aktaran vatandaş, “Öpebilir miyim Sayın Valim? diyerek izin istediği Vali Sonel’den “Tamam ağabey” cevabını aldı.

“SAYGIYLA, MUHABBETLE” DİYEREK VALİYİ ALNINDAN ÖPTÜ

“Analar ne yiğitler doğuruyormuş meğerse” diyen ve bunun bir şov olmadığının altını çizerek vurgulayan vatandaş, “Saygıyla, muhabbetle” diyerek Vali Sonel’i alnından öptü.

“ET VE TIRNAĞIZ”

Valiyle konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı da veren vatandaş, şunları dile getirdi:

“Cenab-ı Allah, devletimize milletimize zeval vermesin. Birliğimiz daim olsun. Et ve tırnağız. Bu ülke, bu vatan bizim. Sancak da bizim bayrak da bizim. Kıble de bizim. Hepsi bizim. Allah’ım sizi sevdiklerinize, milletimize bağışlasın.”


Editör: Ferhat Erdemir