Türk futbolunun başarılı yıldızı Kerem Aktürkoğlu hem kulübü Galatasaray'da hem de Milli Takım'da gösterdiği performansla istikrarını devam ettiriyor. Sarı kırmızılı takıma transfer olduğu günden bu yana çıkışı sürdüren futbolcu Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekmeyi başarmıştı. Kerem Aktürkoğlu'nun transferi hakkında menajeri Erkut Söğüt geçtiğimiz haftalarda açıklamalarda bulunmuştu.

KEREM AKTÜRKOĞLU KARARINI VERDİ
24 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz sezon Fransa ve Almanya kulüplerinden teklif almış ancak Galatasaray'ın istediği bonservis bedeli ödenmediği için transfer gerçekleşmemişti. Öğrenilen bilgiye göre sarı kırmızılı kulüp Kerem Aktürkoğlu'nun maaşında iyileştirmeye gidecek ve yeni sözleşme imzalayacak. Başarılı futbolcunun sözleşmesine serbest kalma maddesinin de koyulacağı öğrenildi. Geçtiğimiz haftalarda da bir yayına bağlanan Kerem Aktürkoğlu'nun menajeri Erkut Söğüt, "Her iki tarafın da böyle bir isteği var. Bunu görüşmüştük; ama maalesef araya deprem girdi. Şimdi tekrar konuşmaya başladık. Önümüzdeki haftalarda bunu netleştireceğiz." demişti.

BU SEZONKİ PERFORMANSI
Kerem Aktürkoğlu bu sezon Galatasaray'da 32 maça çıktı. 26 kez ilk 11'de görev alan milli futbolcu 10 gol 6 asistlik performans gösterdi. (Star)