Yağları cayır cayır yakıyor! Yeni yağ hücresi oluşumunu engelliyor! Bu besin diyetisyenlerin gözdesi

Pandemi nedeniyle, uzun süre hareketsiz kalınması, spor salonlarından uzak kalınması ve evden çalışmanın artması nedeniyle iştah kontrolünün değişmesi kilo alımına neden oldu. Yapılan araştırmalar, yağları cayır cayır yakan, kısa sürede hızla kilo verdiren ve diyet yapmayı kolaylaştıran besinleri ortaya koydu. Peki, hangi besinler zayıflamaya yardımcı oluyor? İşte kilo vermeyi kolaylaştıran besinler…

Yağları cayır cayır yakıyor! Yeni yağ hücresi oluşumunu engelliyor! Bu besin diyetisyenlerin gözdesi - Sayfa 1

KUŞKONMAZ

Kuşkonmaz; lif, folat ve A, C ve K vitaminleri içermesi nedeniyle sağlıklı besinler arasında yer alıyor. Kuşkonmazın en önemli özelliklerinden biri de, vücudun yağ yerine kasta enerji depolamasına yardımcı olan bir amino asit olan asparajin ve ayrıca çalışmalara göre kilo kaybını sağlayan diüretikler olan fruktooligosakkaritler içermesidir.

Yağları cayır cayır yakıyor! Yeni yağ hücresi oluşumunu engelliyor! Bu besin diyetisyenlerin gözdesi - Sayfa 2

AVOKADO

Bir orta boy avokado yaklaşık 15 gram yağ içeriyor.

Yağları cayır cayır yakıyor! Yeni yağ hücresi oluşumunu engelliyor! Bu besin diyetisyenlerin gözdesi - Sayfa 3

Ancak içerdiği bu yağ, antioksidanlar, bakır, magnezyum, manganez, niasin ve riboflavine ek olarak, kalbinize yardımcı olan ve vücut yağının yakılma hızını artırabilen sağlıklı bir yağdır. Avokado yüksek lif içerdiği için tok tutar ve iştahı azaltır.

Yağları cayır cayır yakıyor! Yeni yağ hücresi oluşumunu engelliyor! Bu besin diyetisyenlerin gözdesi - Sayfa 4

FASULYE

Fasulye, hem lif hem de protein açısından yüksek olmasının yanı sıra, özellikle beyaz ve barbunya fasulyesi, enerji için kullanılan yağ miktarını artıran ve yeni yağ hücrelerinin oluşmasını engelleyen dirençli nişasta içeriyor.